Cennik instalacji grzewczych w sosnowcu 2024

Ogrzewanie domu to jeden z głównych czynników decydujących o komforcie mieszkańców. Wybór odpowiedniej techniki grzewczej zależy od naszych preferencji, uwarunkowań technicznych czy możliwości finansowych. Warto w tej kwestii zdecydować się na profesjonalne doradztwo i wykonawstwo. Koszt robocizny, która zostanie wykonana precyzyjnie i starannie, zwróci się w postaci niewygórowanych rachunków za prąd.

Ceny instalacji grzewczych w Sosnowcu – sprawdź cennik 2024

Koszt instalacji grzewczej wyceniany jest dla konkretnego rozwiązania, a to z kolei warunkowane jest przez rodzaj pomieszczenia i jego możliwości techniczne. Za instalację ogrzewania centralnego zapłacimy od 90 do 190 zł za punkt. Wykonanie ogrzewania podłogowego to z kolei wydatek w granicach 40-55 zł/m2. Fachowcy pomogą również w usunięciu systemu grzewczego – demontaż starej instalacji C.O. to wydatek rzędu 30-70 zł/pkt. Z droższych usług należy wymienić montaż pieca gazowego (300-450 zł/szt.) lub elektrycznego (300-600 zł/szt.).

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Montaż pieca gazowego8341272szt
Instalacja centralnego ogrzewania (C.O)246526pkt
Demontaż grzejnika (c.o.)76148szt
Montaż szafki do ogrzewania centralnego412524szt
Wykonanie podejścia do grzejnika (miedź)266316pkt
Montaż pieca węglowego7721552szt
Demontaż starej instalacji C.O.76208pkt
Demontaż gazowego pieca c.o.90142szt
Zawieszenie grzejnika (c.o.)112216szt
Wykonanie ogrzewania podłogowego124152m2
Montaż rozdzielacza do ogrzewania centralnego560754szt
wykonania bruzd pod rury z zatarciem3468mb
Przesunięcie przyłącza do grzejnika412814pkt
Wykonanie podejścia do grzejnika c.o. (plastik)210266pkt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Centralne ogrzewanie grawitacyjne – czy wymieniać?

Centralne ogrzewanie grawitacyjne uważane jest za przestarzałe. Czy warto je zatem wymieniać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Podstawowa różnica między instalacją pompową i grawitacyjną to szybkość rozprowadzania ciepła, a nie wydajność. Do naszego domu dostarczyć musimy określoną ilość ciepła – zrobimy to równie efektywnie w przypadku obu technik grzewczych.

Najwolniej rozprowadza ciepło instalacja grawitacyjna z grzejnikami żebrowymi, najszybciej – ta z grzejnikami aluminiowymi. Powszechnie uważa się, że tempo transportu energii cieplnej powinno być dostosowane do typu budownictwa. Stare domy wymagają ciągłych dostaw ciepła, ich szybkość nie jest istotna. Nowe budownictwo wymaga ogrzewania małymi porcjami, stąd instalacja ogrzewania grawitacyjnego jest w tym przypadku nieuzasadniona.

Jaki grzejnik wybrać do łazienki?

Najpopularniejszym wyborem są drabinkowe grzejniki łazienkowe. Stanowią one nie tylko element systemu grzewczego, ale również mają walory dekoracyjne, a także mogą pełnić funkcję suszarki na pranie. Bywają jednak kłopotliwe w czyszczeniu, szczególnie, jeśli mają wyjątkowo fantazyjny kształt. Zachowywaniu higieny sprzyjają grzejniki płytowe o płaskiej, łatwej do czyszczenia powierzchni. Częstym rozwiązaniem w łazience, znacznie podnoszącym komfort termiczny pomieszczenia, jest również połączenie grzejnika z ogrzewaniem podłogowym.

Instalacje grzewcze w Sosnowcu, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące instalacji grzewczych w Sosnowcu wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Środula, Ostra Górka, Cieśle, Modrzejów, Porąbka, Śródmieście, Dańdówka, Jęzor, Stary Sosnowiec, Niwka, Rudna, Sielec, Maczki, Zagórze, Pogoń, Klimontów, Stare Maczki, Radocha, Dębowa Góra, Kazimierz Górniczy, Walcownia, Milowice, Ostrowy Górnicze.

sosnowieckie FIRMY OFERUJĄCE instalacje grzewcze: