Cennik instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowych w częstochowie 2023

Układanie instalacji wodno-kanalizacyjnej to skomplikowana technicznie procedura. Wymaga nie tylko wykonania podejść kanalizacyjnych, odpływów czy montażu odpowiednich urządzeń. Przede wszystkim instalacja sanitarna musi zostać zaplanowana tak, aby nie przebiegała w pobliżu przewodów elektrycznych oraz gazowych. Ważny jest również rodzaj użytych materiałów oraz doświadczenie hydraulika, który zaproponuje i zrealizuje najwłaściwsze dla nas rozwiązanie.

Cennik instalacji wodno-kanalizacyjnej w Częstochowie – sprawdź ceny 2023

Cenu usług w zakresie budowy i naprawy domowej sieci wodnej różnią się w zależności od użytych materiałów czy rozmiarów i rodzaju instalacji. Za wykonanie podejścia wodno-kanalizacyjnego w plastiku lub miedzi zapłacimy od 90 do 250 zł/pkt. Cena za punkt w przypadku innych materiałów jest nieco mniejsza – 50-150zł. Koszt instalacji odpływu liniowego to 200-300 zł/szt. Najdroższa, ale szeroko zakrojona i wykonywana jednorazowo usługa to wykonanie nowej kompleksowej instalacji hydraulicznej (350-800 zł).

CennikCena odCena doZa
Demontaż starej instalacji hydraulicznej metalowej z odkuciem w ścianach21109mb
Kanalizacja zewnętrzna przyłącza wodne i kanalizacyjne263410mb
Montaż licznika wody z zaworami odcinającymi7180szt
Przesunięcie przyłącza wodno - kanalizacyjnego185410pkt
Demontaż starych punktów hydraulicznych54113szt
Montaż kratki ściekowej1331szt
Instalacja odpływu garażowego295533szt
Wykonanie nowej kompleksowej instalacji hydraulicznej513970
Piony wodne i kanalizacyjne wykucie509654szt
Wykonanie podejścia wodno - kanalizacyjnego plastik i miedź110314pkt
Wykucie bruzd pod rury kanalizacyjne2772mb
Instalacja odpływu liniowego260418szt
Montaż rewizji kanalizacyjnej2588szt
Instalacja zaworu podtynkowego-prysznic4131040szt
Wykonanie odejścia kanalizacyjnego75182szt
Montaż bojlera elektrycznego wraz z armaturą202374szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Instalacja wodociągowa w domu

Instalacja wodociągowa to układ, w którym wspólnie funkcjonują trzy typy połączonych ze sobą elementów: przewodów, armatury oraz urządzeń mających za zadanie zaopatrywać domostwo w zimną i ciepłą wodę użytkową. Ponadto musi ona spełniać wymogi jakościowe, szczegółowo określone w przepisach prawnych.

Na najbardziej podstawowym poziomie sieć wodną można podzielić na instalację wodociągową wewnętrzną i zewnętrzną. Ta pierwsza montowana jest wewnątrz budynku, drugą prowadzi się na zewnątrz budynku i kieruje do przyłącza wodociągowego.

Podstawowe błędy w montażu rurociągów

Najpopularniejszym błędem towarzyszącym pracom w zakresie budowy sieci wodnej jest stosowanie rur o nieodpowiedniej średnicy. Rażącym zaniedbaniem, powodującym spore straty cieplne, jest pominięcie izolacji rurociągów. W jednej instalacji sanitarnej nie powinno się łączyć dwóch typów materiałów – miedzi i stali. W przypadku wody o kwaśnym odczynie dodatkowo należy pamiętać, żeby nie instalować orurowania miedzianego.

Instalacje wodno-kanalizacyjne w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnych wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Raków, Stare Miasto, Zawodzie-Dąbie, Częstochówka-Parkitka, Północ, Podjasnogórska, Wrzosowiak, Dźbów, Grabówka, Kiedrzyn, Błeszno, Śródmieście, Mirów, Stradom, Lisiniec, Gnaszyn-Kawodrza, Wyczerpy-Aniołów, Ostatni Grosz, Tysiąclecie, Trzech Wieszczów.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE instalacje wodno-kanalizacyjno-gazowe: