Cennik instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowych w katowicach 2024

Prace w obszarze instalacji sanitarnej to czynności, które należy powierzać doświadczonym hydraulikom. Jest to kwestia nie tylko dbałości o jakość wykonania, ale również zaplanowania odpowiedniego rozmieszczenia podejść kanalizacyjnych i przyłączeń. Pozwala to na późniejszy ergonomiczny rozkład mebli i urządzeń w kuchni czy łazience, zapobiega również sytuacji, w której rury odprowadzające wodę ze zlewozmywaka zostaną umiejscowione tam, gdzie przewidziano łączenia szafek.

Cennik instalacji wodno-kanalizacyjnych w Katowicach – sprawdź ceny 2024

Szeroka gama usług pozwoli przeprowadzić generalny remont w rozsądnej cenie. Za demontaż starych punktów hydraulicznych zapłacimy od 50 do 70 zł za sztukę. Wykucie bruzd pod rury kanalizacyjne wyniesie nas 20-40 zł za metr bieżący. Dla klientów szukających całościowego rozwiązania dostępna jest usługa wykonania nowej kompleksowej instalacji hydraulicznej (jej sumaryczny koszt zawiera się w przedziale 350-800 zł). Cena wykonania podejścia kanalizacyjnego to 50-150 zł. Możliwe jest również przesunięcie przyłącza wodno-kanalizacyjnego za 149-299 zł za punkt.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Montaż bojlera elektrycznego wraz z armaturą364686szt
Wykonanie nowej kompleksowej instalacji hydraulicznej9641996
Montaż kratki ściekowej3468szt
Piony wodne i kanalizacyjne wykucie11181358szt
Demontaż starej instalacji hydraulicznej metalowej z odkuciem w ścianach72226mb
Wykucie bruzd pod rury kanalizacyjne58142mb
Przesunięcie przyłącza wodno - kanalizacyjnego384802pkt
Instalacja odpływu garażowego4941102szt
Demontaż starych punktów hydraulicznych120214szt
Kanalizacja zewnętrzna przyłącza wodne i kanalizacyjne550770mb
Wykonanie podejścia wodno - kanalizacyjnego plastik i miedź234684pkt
Wykonanie odejścia kanalizacyjnego148418szt
Montaż rewizji kanalizacyjnej58200szt
Montaż licznika wody z zaworami odcinającymi148176szt
Instalacja zaworu podtynkowego-prysznic8542200szt
Instalacja odpływu liniowego574850szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Podejścia wodne i kanalizacyjne w łazience

Podejścia to odgałęzienia biegnące od rur, łączące pion z poszczególnymi urządzeniami. Łazienki często projektowane są tak, aby umywalka, wanna i kabina prysznicowa miały te punkty wspólne. Inaczej przedstawia się kwestia toalet – każde WC musi mieć osobne podejście.

Wykonanie podejścia wodnego i kanalizacyjnego poprzedza wybór odpowiednich rur i ich położenia. Odpowiedni rozmiar oraz spadek zapobiegną zbyt wolnemu odpływowi wody lub jego całkowitemu zablokowaniu. Najszersze rury stosujemy w przypadku toalety, średnie – wanny i kabiny prysznicowej, zaś te o najmniejszej średnicy montujemy przy umywalce.

Co wchodzi w skład instalacji wodociągowej?

Instalacja wodociągowa to właściwie całość domowej sieci wodnej. Składają się na nią przewody, armatura i urządzenia służące do zaopatrywania domostwa w ciepłą wodę. Osprzętowanie to jednak nie wszystko – o instalacji wodociągowej możemy mówić wyłącznie wtedy, kiedy spełnia ona odpowiednie warunki i doprowadza wodę zdatną do spożycia.

Instalacje wodno-kanalizacyjne w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi glazurnicze wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Załęska Hałda-Brynów, Dąb, Ligota-Panewniki, Szopienice-Burowiec, Os. Witosa, Zawodzie, Zarzecze, Dąbrówka Mała, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Kostuchna, Śródmieście, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Wełnowiec-Józefowiec, Janów-Nikiszowiec, Podlesie, Bogucice, Załęże, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Giszowiec, Osiedle Tysiąclecia, Koszutka.

Wkatowickie FIRMY OFERUJĄCE instalacje wodno-kanalizacyjno-gazowe: