Cennik instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowych w łodzi 2023

Sprawna instalacja wodno-kanalizacyjna jest niezbędna w każdym domu, ponieważ zaopatrzenie domu w ciepłą wodę to gwarancja codziennego komfortu użytkowania. Pracami związanymi z montażem i wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej zajmuje się hydraulik.

Ile kosztuje montaż instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowej w Łodzi? Sprawdź ceny 2023

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem nowej kompleksowej instalacji hydraulicznej, musisz liczyć się z kosztem rzędu 350 – 800 zł. Z montażem nowej instalacji związane są również takie prace, jak: wykucie bruzd pod rury kanalizacyjne (20-60 zł/szt) i instalacja odpływu (200-400 zł). W trakcie wymiany instalacji koniecznym jest demontaż starych punktów hydraulicznych (50-70 zł/szt). Cena demontażu uzależniona jest przede wszystkim od wielkości obiektu i stopnia trudności prac. Profesjonalny hydraulik zajmie się również montażem bojlera elektrycznego wraz z armaturą, za co możemy ponieść koszt do 250 zł.

CennikCena odCena doZa
Kanalizacja zewnętrzna przyłącza wodne i kanalizacyjne279389mb
Przesunięcie przyłącza wodno - kanalizacyjnego174413pkt
Wykonanie podejścia wodno - kanalizacyjnego plastik i miedź113335pkt
Wykucie bruzd pod rury kanalizacyjne2959mb
Demontaż starej instalacji hydraulicznej metalowej z odkuciem w ścianach23113mb
Instalacja zaworu podtynkowego-prysznic3801059szt
Montaż licznika wody z zaworami odcinającymi6799szt
Instalacja odpływu liniowego241399szt
Montaż rewizji kanalizacyjnej2580szt
Instalacja odpływu garażowego252553szt
Wykonanie nowej kompleksowej instalacji hydraulicznej5141007
Montaż bojlera elektrycznego wraz z armaturą191351szt
Montaż kratki ściekowej1933szt
Demontaż starych punktów hydraulicznych66100szt
Piony wodne i kanalizacyjne wykucie537707szt
Wykonanie odejścia kanalizacyjnego69196szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Instalacja wodno-kanalizacyjna w łazience

Instalację wodno-kanalizacyjną w łazience należy zacząć od wykonania tzw. podejść kanalizacyjnych. Wspólne podejścia do pionu kanalizacyjnego mogą mieć wanny, kabiny prysznicowe i umywalki. Z kolei osobne podejście powinna mieć każda toaleta. W celu uniknięcia problemów z powolnym spływaniem wody i zatykaniem się rur, należy dobrać odpowiednie spadki oraz średnice rur. Rury doprowadzające wodę można układać bezpośrednio w podłodze lub w wykutych w ścianach rowkach. Rury mogą być stalowe, miedziane lub wykonane z tworzyw sztucznych. Najlepsza, ale i zarazem najdroższa jest instalacja miedziana.

Instalacja gazowa

Warunkiem bezpiecznego działania instalacji gazowej jest jej prawidłowy montaż. Poprawność wykonania instalacji podlega kontroli. Najczęściej w domach odbiornikami gazu są kotły, kuchenki lub ogrzewcze, które powinny być podłączone do instalacji specjalnymi przewodami rozdzielającymi lub – w przypadku kuchenki – szybkozłączką. Wszystkie miejsca krzyżowania się rur instalacji gazowej muszą być zabezpieczone rurami osłonowymi. Rury gazowe w przeciwieństwie do rur do instalacji wodnej powinny być prowadzone po wierzchu ścian.

Montaż instalacji wod-kan-gaz w Łodzi, czyli gdzie?

Z profesjonalnych usług montażu instalacji wod-kan-gaz można skorzystać zamieszkując następujące łódzkie dzielnice: Widzew, Górna, Śródmieście, Polesie, Bałuty. Zapraszamy do zapoznania się z cenami montażu instalacji wodno kanalizacyjnych oraz gazowych w Łodzi i okolicach.

 

łódzkie FIRMY OFERUJĄCE instalacje wodno-kanalizacyjno-gazowe: