Cennik instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowych w krakowie 2023

Prawidłowo wykonany montaż instalacji wodno kanalizacyjnej ma na celu zapewnić wszystkim domownikom zaopatrzenie w wodę i odpowiednie odprowadzenie ścieków. Tego typu instalacje wykonuje się nie tylko na etapie budowy domu, ale również w przypadku modernizacji dotychczasowej instalacji. Modernizacja instalacji jest wskazana zwłaszcza wtedy, kiedy pojawiają się przecieki wody.

Ceny montażu instalacji wod-kan-gaz w Krakowie – sprawdź cennik 2023

Podczas renowacji instalacji wodnej w pierwszej kolejności należy usunąć stare punkty hydrauliczne. Jest to wydatek rzędu 50-70 zł za sztukę. Za wykonanie nowej kompleksowej instalacji hydraulicznej zapłacimy od 350-800 zł. Koszt wykonania kanalizacji zewnętrznej oscyluje w granicach 200-300 zł za metr bieżący. Z kompleksową wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej wiążą się również takie czynności, jak wykucie bruzd pod rury kanalizacyjne (20-40 zł/mb), montaż rewizji kanalizacyjnej (20-60 zł/szt) czy montaż kratki ściekowej (10-20 zł/szt).

CennikCena odCena doZa
Instalacja zaworu podtynkowego-prysznic4161042szt
Wykucie bruzd pod rury kanalizacyjne2961mb
Kanalizacja zewnętrzna przyłącza wodne i kanalizacyjne262404mb
Instalacja odpływu liniowego279374szt
Przesunięcie przyłącza wodno - kanalizacyjnego176366pkt
Montaż licznika wody z zaworami odcinającymi6383szt
Wykonanie odejścia kanalizacyjnego61176szt
Demontaż starych punktów hydraulicznych66123szt
Montaż bojlera elektrycznego wraz z armaturą176349szt
Instalacja odpływu garażowego245536szt
Montaż rewizji kanalizacyjnej2781szt
Piony wodne i kanalizacyjne wykucie496672szt
Wykonanie nowej kompleksowej instalacji hydraulicznej500989
Wykonanie podejścia wodno - kanalizacyjnego plastik i miedź117325pkt
Montaż kratki ściekowej1527szt
Demontaż starej instalacji hydraulicznej metalowej z odkuciem w ścianach24107mb

Wybierz interesujące Cię miasto:

Montaż domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej

Aby uniknąć problemów z działaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej, warto do jej wykonania zatrudnić hydraulika. Podczas montażu instalacji wodociągowej ważne jest odpowiednie połączenie wszystkich elementów instalacji. Rury, które tworzą podejścia wodne muszą mieć średnicę dostosowaną do ilości spływających ścieków. Podejścia najczęściej umieszcza się w bruzdach w ścianie i zabezpiecza warstwą tynku lub płytą kartonowo-gipsową.

Kanalizacja w podłodze

Przewody odpływowe najczęściej prowadzi się pod podłogą w najniższym punkcie lub w piwnicy – pod stropem lub na ścianach. Jeśli rury prowadzone są w gruncie, muszą być odpowiednio oddalone od fundamentu po to, aby można je było bezinwazyjne wymienić. W przypadku rur układanych pod podłogą konieczne jest dokładne sprawdzenie szczelności wszystkich połączeń.

Instalacje wodno-kanalizacyjne w Krakowie, czyli gdzie?

Z usług montażu instalacji wodno-kanalizacyjnych można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Podgórze, Czyżyny, Krowodrza, Bieńczyce, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Bronowice, Dębniki, Swoszowice, Podgórze Duchackie, Wzgórza Krzesławickie, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Zwierzyniec, Grzegórzki, Stare Miasto, Czyżyny, Mistrzejowice, Bieżanów-Prokocim, Nowa Huta.

krakowskie FIRMY OFERUJĄCE instalacje wodno-kanalizacyjno-gazowe: