Cennik podwieszanych sufitów w częstochowie

Dekoracyjny sufit podwieszany stanowi świetny pomysł dla osób, którym zależy na oryginalnej aranżacji wnętrza. To rozwiązanie polecane również ze względów praktycznych, na przykład wtedy, gdy chcemy obniżyć zbyt wysokie pomieszczenie (a tym samym zmniejszyć opłaty za ogrzewanie). Sufity podwieszane Armstrong to z kolei sposób na wyciszenie pomieszczenia. Płyty karton-gips wykorzystywane są również jako oprawa dla systemu oświetlenia LED (jednokolorowego) lub RGB (wielokolorowego).

Cennik podwieszanych sufitów w Częstochowie

Ceny montażu podwieszanego sufitu zależą od jego rodzaju oraz stopnia trudności usługi. Za sufit podwieszany jednopoziomowy zapłacimy od 40 do 90 zł/m2, w przypadku sufitu dwupoziomowego koszt nieco wzrośnie (80-120 zł/m2). Stosunkowo niewiele wyniesie nas podcięcie zabudowy przy suficie (35-79 zł) czy montaż halogenów wpuszczanych lub nawierzchniowych (35-59 zł/m2). Fachowcy postawią ściankę działową z płyt gips-karton za cenę 65-85 zł/m2, zajmą się również wykonaniem wnęki na oświetlenie (70-80 zł/m2). Z kolei koszt wykończenia sufitu to od 45 do 89 zł.

CennikCena odCena doZa
Montaż taśmy LED - RGB (wielokolorowa)2631m2
Sufit podwieszany kasetonowy6690m2
Montaż halogenów wpuszczanych3353m2
Wpust na karnisz97113m2
Wpust punktowy na oświetlenie4865szt
Montaż lampy rastrowej - w suficie kasetonowym5174m2
Podcięcie zabudowy przy suficie3686m2
Montaż taśmy LED - jednokolorowa1920m2
Wykończenie sufitu5587m2
Wpust liniowy na oświetlenie127142m2
Sufit podwieszany dwupoziomowy81133m2
Montaż halogenów nawierzchniowych3249m2
Sufit podwieszany jednopoziomowy5285m2
Gzyms po łuku144250m2
Wykończenie sufitu po łuku89215m2
Gzyms prosty71166m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Karton-gips zamiast tynku

Płyty karton-gips wykorzystywane są nie tylko przy podwieszaniu sufitu czy budowie ścianek działowych. To także sposób na równanie ścian. Sprawdza się szczególnie na bardzo nieregularnych powierzchniach, których nie sposób w zadowalający sposób pokryć gładzią. Zaletą tej metody, zwanej często suchym tynkiem, jest uzyskanie w krótkim czasie podłoża pozwalającego na rozpoczęcie kolejnych prac – malowania czy tapetowania.

Techniki montażu płyt karton-gips

Wyróżnia się dwie podstawowe techniki montażu płyt karton-gips: na stelażu i na klej. Pierwszy z tych sposobów wymaga szeregu niezbędnych elementów (profili, łączników, kołków rozporowych, uchwytów) oraz polega na mocowaniu płyt na metalowym stelażu. Druga z technik pozwala przytwierdzać materiał bezpośrednio do ściany. Robi się to za pomocą specjalnego kleju do karton-gipsów. Wbrew pozorom zastosowanie spoiwa jest trudniejsze niż montaż na stelażu. Klej nałożony na ścianę nie daje się łatwo zetrzeć czy skorygować, nietrudno również o odkształcenia przy dociskaniu płyt.

Podwieszane sufity w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące podwieszanych sufitów wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Częstochówka-Parkitka, Gnaszyn-Kawodrza, Stare Miasto, Ostatni Grosz, Zawodzie-Dąbie, Wrzosowiak, Wyczerpy-Aniołów, Błeszno, Tysiąclecie, Stradom, Trzech Wieszczów, Dźbów, Grabówka, Raków, Mirów, Śródmieście, Północ, Kiedrzyn, Lisiniec, Podjasnogórska.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE PODWIESZANE SUFITY: