Cennik instalacji elektrycznych w katowicach 2024

Układanie instalacji elektrycznej wymaga profesjonalnego podejścia, ostrożności i bezwzględnego zachowania zasad bezpieczeństwa. Montaż gniazd i włączników, lamp stropowych i kinkietów czy wentylatora, choć wydaje się zadaniem prostym, warto powierzyć fachowcom. Nawet w przypadku wyżej wymienionych czynności mamy do czynienia ze złożonymi systemami elektrycznymi. Instalacja elektryczna to skomplikowany układ przewodów, również tych niewidocznych (np. znajdujących się w ścianach).

Cennik instalacji elektrycznych w Katowicach – sprawdź ceny 2024

Zróżnicowanie kosztów instalacji elektrycznych to kwestia materiału, z jakiego zbudowane zostały ściany, techniki wykonania instalacji oraz stopnia jej skomplikowania. Cena za punkt oświetlenia górnego wynosi od 30 do 40 zł, za punkt akustyczny zawiera się w przedziale 30-50 zł. Montaż lamp stropowych i kinkietów wyniesie nas od 49 do 99 zł za sztukę. Niższe ceny dotyczą halogenów (do 59 zł).Wykucie gniazda pod puszkę będzie kosztowało nas od 10 do 30 zł, zaś montaż wyłączników – nie więcej niż 8 zł. Droższą usługą jest montaż skrzynki rozdzielczej. Zapłacimy za niego od 120 do 300 zł.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Montaż sterowników LED - taśma jednokolorowa146214pkt
Punkt akustyczny84180pkt
Punkt gniazda T.V.94262pkt
Montaż wyłączników2026szt
Montaż sterownika do maty grzewczej346418szt
Punkt gniazda telefonicznego102174pkt
Podłączenie kuchenki elektrycznej 3-fazowej254386szt
Montaż gniazd i łączników54108szt
Montaż taśmy LED - RGB (wielokolorowa)78102mb
Wykonanie kanału telewizyjnego (na przewody)514846szt
Punkt oświetlenia górnego76124pkt
Punkt gniazda siłowego240460pkt
Montaż domofonu94256szt
Wykucie bruzdy pod kabel z zaszpachlowaniem74112mb
Montaż skrzynki rozdzielczej332818szt
Montaż taśmy LED - jednokolorowa4878mb
Położenie kabla elektrycznego2854mb
Wykucie gniazda pod puszkę3474szt
Montaż sterowników LED - taśma RGB (wielokolorowa)218262pkt
Montaż halogenów wpuszczanych102174szt
Montaż halogenów nawierzchniowych98172szt
Montaż lamp stropowych i kinkietów110276szt
Montaż maty grzewczej82126m2
Montaż wentylatora42172szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Prowadzenie przewodów po powierzchni ściany

Istnieje kilka technik prowadzenia przewodów po powierzchni ścian oraz podłóg. Instalacja podtynkowa to najpowszechniejsze rozwiązanie, występujące zwłaszcza w starym budownictwie. Przewody elektryczne prowadzone są w bruzdach, które zostały wykute w ścianie.

Uważa się, że korzystniejszym rozwiązaniem jest instalacja wtynkowa, zwłaszcza, jeśli towarzyszy jej  osprzęt podtynkowy. W tym przypadku przewody biegną bezpośrednio pod tynkiem. Ta metoda daje się stosować również w pomieszczeniach nieotynkowanych – wtedy zabezpiecza się instalację zaprawą murarską.

Instalacja natynkowa, stosowana głównie w wilgotnych pomieszczeniach, charakteryzuje się tym, że przewody zostają umieszczone na powierzchni ściany. Kable przymocowuje się je za pomocą specjalnych uchwytów, gwoździ, metalowych opasek. Przez zaciągnięciem okablowania montuje się peszel – karbowaną rurę osłonową.

Stosunkowo rzadko montuje się instalację listwową. Prowadzenie przewodów w specjalnych listwach znacznie ułatwia możliwość wszelkich napraw i wymian, jest jednak bardzo kosztowne oraz wymaga niebywałej precyzji wykonawcy.

Podstawowe rodzaje instalacji

Wyróżnia się dwa podstawowe typy instalacji: oświetleniową oraz siłową. Podział ten jest związany z rodzajem zasilanych odbiorników. Pierwszy z wymienionych typów dotyczy zasilania źródeł światła oraz niewielkich urządzeń grzejnych. Instalacja siłowa zasila odbiorniki o charakterze przemysłowym oraz te o większej mocy – np. podgrzewacze ciepłej wody użytkowej.

Instalacje elektryczne w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące instalacji elektrycznych wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Szopienice-Burowiec, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Załęska, Śródmieście, Załęże, Dąb, Hałda-Brynów, Piotrowice-Ochojec, Koszutka, Os. Witosa, Zarzecze, Kostuchna, Wełnowiec-Józefowiec, Janów-Nikiszowiec, Bogucice, Giszowiec, Dąbrówka Mała, Osiedle Tysiąclecia, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Podlesie, Ligota-Panewniki, Murcki, Zawodzie.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE instalacje elektryczne: