Cennik instalacji elektrycznych w Warszawie 2024

Montaż lub wymiana instalacji elektrycznych to czynność, która wymaga wynajęcia profesjonalnych elektryków posiadających specjalne uprawnienia. Ze względu na zagrożenie porażeniem prądem elektrycznym prace elektryczne wymagają ostrożności. Aby cieszyć się poprawnie i bezpiecznie wykonaną instalacją elektryczną, warto skorzystać z profesjonalnych usług remontowo-wykończeniowych świadczonych na terenie całej Warszawy, zarówno w centrum – Śródmieście, Żoliborz, Wola, Ochota, Mokotów, Praga Południe, Praga Północ, jak i na obrzeżach m.in. w dzielnicy Białołęka, Bielany, Bemowo, Ursus, Włochy, Ursynów, Wilanów, Wawer, Wesoła, Rembertów i Targówek.

Instalacje elektryczne – kosztorys – sprawdź ceny 2024

Ceny usług elektrycznych mogą być zróżnicowane. Na cenę wykonania każdej z usług wpływa co najmniej kilka czynników m.in. metraż pomieszczenia, wielkość wykorzystywanej technologii, specyfika poszczególnego zlecenia. Najmniej zapłacimy za montaż wyłączników (6-8 zł za sztukę), z kolei zdecydowanie wyższy koszt poniesiemy, decydując się na wykucie kanału telewizyjnego pod przewody (199-279 zł). Najpopularniejszą z usług elektrycznych wykonywaną w domach i innych obiektach użyteczności publicznej jest montaż oświetlenia. Za montaż lamp stropowych i kinkietów zapłacimy od 49 do 99 zł, z kolei za montaż bardzo popularnych w ostatnim czasie taśm LED jednokolorowych zapłacimy od 19 do 25 zł za mb. Z niewiele większym kosztem musimy się liczyć, decydując się na montaż taśmy LED – RGB. Poniżej znajduje się pełny cennik usług elektrycznych.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Wykonanie kanału telewizyjnego (na przewody)502688szt
Punkt gniazda siłowego220396pkt
Montaż wyłączników1424szt
Montaż domofonu62204szt
Montaż skrzynki rozdzielczej296776szt
Punkt akustyczny68170pkt
Montaż sterowników LED - taśma jednokolorowa160200pkt
Montaż halogenów wpuszczanych84150szt
Punkt gniazda T.V.74240pkt
Montaż halogenów nawierzchniowych68148szt
Położenie kabla elektrycznego2254mb
Montaż wentylatora54128szt
Montaż taśmy LED - jednokolorowa4462mb
Montaż maty grzewczej96118m2
Montaż gniazd i łączników4688szt
Wykucie gniazda pod puszkę3290szt
Podłączenie kuchenki elektrycznej 3-fazowej270342szt
Punkt gniazda telefonicznego90148pkt
Punkt oświetlenia górnego96116pkt
Montaż sterowników LED - taśma RGB (wielokolorowa)172224pkt
Wykucie bruzdy pod kabel z zaszpachlowaniem4278mb
Montaż lamp stropowych i kinkietów96222szt
Montaż sterownika do maty grzewczej322386szt
Montaż taśmy LED - RGB (wielokolorowa)5298mb

Wybierz interesujące Cię miasto:

Układanie instalacji elektrycznych w domu

Przy układaniu instalacji elektrycznej w domu najczęściej przewody umieszcza się w płytkich bruzdach wyciętych w tynku. Innym rozwiązaniem jest poprowadzenie przewodów w specjalnych rurkach z tworzywa sztucznego (peszel). To rozwiązanie jest jednak zdecydowanie bardziej czaso – i pracochłonne. Przewody instalacji elektrycznie zawsze należy układać w odpowiedniej odległości od krawędzi okien i drzwi – poziomo lub pionowo, ale nigdy po skosie. Przewody umieszczane w jednym pomieszczeniu prowadzi się najczęściej od gniazda do gniazda w układzie pierścieniowym (zamkniętym).

Instalacja elektryczna w łazienkach i kuchniach

Kuchnie i łazienki to takie pomieszczenia w domu, które są szczególnie narażone na działanie wilgoci. Ze względów bezpieczeństwa w takich miejscach gniazda i łączniki koniecznie muszą być bryzgoszczelne, czyli odporne na zachlapanie wodą. Ponadto w łazienkach lepiej nie umieszczać puszek łączeniowych, chyba że i one są bryzgoszczelne.

Instalacje elektryczne w Warszawie

Z profesjonalnych usług z zakresu wykonania instalacji elektrycznych możemy skorzystać na terenie całej Warszawy w następujących dzielnicach: Rembertów, Wola, Śródmieście, Ochota, Bemowo, Praga Północ, Wesoła, Białołęka, Wawer, Śródmieście, Ursynów, Praga Południe, Wilanów, Żoliborz, Bielany, Targówek, Mokotów, Ursus.

WARSZAWSKIE FIRMY OFERUJĄCE instalacje elektryczne: