Cennik karton gipsów w katowicach 2024

Płyty karton-gipsowe to łatwy w montażu, lekki i bardzo popularny materiał budowlany. Ma postać gipsowych arkuszy zabezpieczonych tekturą. Wykorzystywany jest głównie w konstrukcjach takich jak ścianki działowe czy dekoracyjne sufity podwieszane. Pozwala na ciekawe rozwiązania w aranżacji wnętrz, np. wykonanie wnęki na oświetlenie. Miewa również bardzo praktyczne zastosowanie – służy do docieplania poddasza  czy równania ścian karton-gipsami. Wyjątkowo efektownie wygląda w towarzystwie oświetlenia LED RGB.

Cennik karton gipsów w Katowicach – sprawdź ceny 2024

Zastosowanie płyt karton-gipsowych to stosunkowo tani sposób na wprowadzenie zmian we wnętrzu. Dodatkowo nie wymaga on kucia i czasu przeznaczonego na schnięcie tynku. Postawienie ścianki działowej z płyty gips-karton to koszt w granicach 65-85 zł/m2. Możliwe jest wykonanie otworu na drzwi w tego rodzaju przepierzeniu – cena takiej usługi to 45-96 zł. A ile kosztuje wykonanie autorskiego pomysłu klienta? Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt, miejscowe obniżenia sufitów, półki o zarysach elementami łukowymi realizowane są w cenie 58-80 zł/m2.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt, miejscowe obniżenia sufitów, półki o zarysach elementami łukowymi144214m2
Ścianka działowa z płyty gips-karton166242m2
Szpachlowanie łączeń między płytami gipsowo-kartonowymi3454m2
Wykonanie wnęki na oświetlenie166218m2
Zmiana kierunku ściany z płyty gips-karton114146szt
Montaż sztukaterii40102m2
Montaż narożników aluminiowych2036m2
Docieplanie poddasza (wełna mineralna i folia) + płyta gipsowo-kartonowa na stelażu140456m2
Montaż płyt gips-karton na stelażu94208m2
Montaż płyt gips-karton na klej60122m2
Wszpachlowanie siatki zbrojącej na pęknięciach i zarysowaniach1272m2
Wykonanie otworu na drzwi w ściance z płyt gips-karton114236szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Mocowanie płyt karton-gips

Mocowanie płyt karton-gipsowych najlepiej zlecić profesjonalnej ekipie – wymaga bowiem nie tylko umiejętności, ale również kompletnego systemu narzędzi. Istnieją dwie metody montażu: za pomocą specjalnego kleju do karton-gipsów lub poprzez przytwierdzanie do metalowego stelaża.

W trakcie pracy należy pamiętać o tym, aby pomiędzy płytami pozostawić przerwy – tzw. szczeliny dylatacyjne. Zapobiegnie to pękaniu materiału i samego tynku w wyniku osiadania budowli czy jej drgań. Kolejną rzeczą, o której nie można zapomnieć, to kolejność prac – w przypadku montażu karton-gipsów za pomocą kleju spoinowanie wykonujemy dopiero po wyschnięciu kleju.

Podstawowy zestaw narzędzi niezbędnych przy montażu płyt kartonowo-gipsowych obejmuje metalowe profile, łączniki, uchwyty oraz kołki rozporowe. Przydatne przy bardziej skomplikowanych pracach, np. podwieszaniu sufitu, mogą okazać się również profile wzmacniające narożniki, taśmy zbrojące i poślizgowe, a także siatki wzmacniające.

Usługi stolarskie w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi stolarskie wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Hałda-Brynów, Załęże, Załęska Kostuchna, Os. Witosa, Osiedle Tysiąclecia, Dąb, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Zawodzie, Dąbrówka Mała, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Zarzecze, Śródmieście, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Koszutka, Bogucice, Wełnowiec-Józefowiec, Podlesie.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE karton gipsy: