Cennik karton gipsów w warszawie 2024

Płyty kartonowo-gipsowe znajdują wiele zastosowań w okładzinach ściennych, podłogowych czy sufitowych. Za pomocą gk można wnieść ścianki działowe, wykonać montaż podwieszanych sufitów oraz zabudować stelaż instalacyjny. Karton gips to doskonały sposób na zrównanie ścian, ukrycie nieestetycznie wyglądających przewodów instalacyjnych lub nierówności powierzchni. Poniżej umieszczony został pełny przekrój cen usług z wykorzystaniem płyt kartonowo-gipsowych w Warszawie i okolicach (Białołęka, Bielany, Bemowo, Ursus. Włochy, Ursynów, Wilanów, Wawer, Wesoła, Rembertów, Targówek, Praga Pn., Praga Południe, Żoliborz, Wola, Ochota, Mokotów, Śródmieście).

Cennik zabudowy gipsowej – Warszawa – sprawdź ceny 2024

Płyty kartonowo gipsowe to bardzo praktyczny materiał budowlany, który ma wiele zastosowań. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje zabudowa gipsowa, warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem. Płyty kartonowo gipsowe najczęściej wykorzystywane są do ścianek działowych oraz sufitów podwieszanych. Za wykonanie ścianki działowej z płyty gips-karton zapłacimy od 65 do 85 zł za m2. Montaż sufitu podwieszanego jednopoziomowego to wydatek rzędu 40-90 zł/m2, zaś dwupoziomowego 80-120 zł/m2. W sufitach podwieszanych bardzo często instaluje się oświetlenie LED punktowe. Za montaż halogenów LED nawierzchniowych poniesiemy koszt od 39 do 59 zł. Innym rozwiązaniem świetlnym, znajdującym zastosowanie zwłaszcza przy oświetleniu półek, są taśmy LED. Montaż taśmy LED-jednokolorowej w stolicy kosztuje od 19-25 zł za m2.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Wykonanie otworu na drzwi w ściance z płyt gips-karton132236szt
Wszpachlowanie siatki zbrojącej na pęknięciach i zarysowaniach2446m2
Montaż sztukaterii3672m2
Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt, miejscowe obniżenia sufitów, półki o zarysach elementami łukowymi126190m2
Montaż płyt gips-karton na klej54100m2
Ścianka działowa z płyty gips-karton140204m2
Montaż płyt gips-karton na stelażu80212m2
Wykonanie wnęki na oświetlenie164194m2
Docieplanie poddasza (wełna mineralna i folia) + płyta gipsowo-kartonowa na stelażu122432m2
Szpachlowanie łączeń między płytami gipsowo-kartonowymi3236m2
Montaż narożników aluminiowych1234m2
Zmiana kierunku ściany z płyty gips-karton110126szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Płyty kartonowo-gipsowe – sposób montażu

Płyty kartonowo gipsowe montuje się na dwa sposoby: na klej oraz za pomocą stelażu. Klej do płyt gk ma postać suchej mieszanki, którą należy rozdrobnić z odpowiednią ilością wody. Płyty za pomocą kleju (na tzw. plackach) montuje się tylko do ścian. W przypadku sufitów stosuje się drugi sposób montażu.

Montaż płyt gk na stelażu (35-95 zł/m2) polega na przymocowaniu do ścian odpowiednich stelaży z metalowych profilii. Między takie profile stosuje się wełnę mineralną, która dodatkowo ma za zadanie ocieplić pomieszczenie, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza przy wykańczaniu poddasza. Do zamontowanego stelaża przykręca się właściwe płyty gk, a spoiny pomiędzy płytami wypełnia się odpowiednio przygotowaną zaprawą gipsową.

Montaż karton gipsów w Warszawie

Z profesjonalnych usług montażu karton gipsów możemy skorzystać na terenie całej Warszawy w następujących dzielnicach: Żoliborz, Wilanów, Bemowo, Mokotów, Wawer, Wola, Śródmieście, Bielany, Ursus, Wesoła, Rembertów, Praga Północ, Targówek, Ochota, Praga Południe, Białołęka, Śródmieście, Ursynów.

WARSZAWSKIE FIRMY OFERUJĄCE karton gipsy: