Cennik karton gipsów w krakowie 2024

Płyty kartonowo gipsowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnego tynku. Gips kartony mają gładką i równą powierzchnię, która jest niemal nieosiągalna dla zwykłego tynku, dlatego znalazły zastosowanie we wnętrzu niejednego domu. Z płyt kartonowo gipsowych można wykonać nie tylko ściany działowe, ale również podwieszany sufit, dekoracyjne półki czy zabudowę, która zakryje nieestetycznie wyglądające kable i przewody.

Ceny montażu płyt g-k w Krakowie – sprawdź cennik 2024

Ceny wykonania suchej zabudowy są zróżnicowane. Oprócz ceny samego materiału, trzeba wziąć pod uwagę typ i stopień trudności konstrukcji, która ma zostać wykonana. Płyty kartonowo gipsowe najczęściej wykorzystywane są do wznoszenia ścian działowych, za co w Krakowie zapłacimy od 65 do 85 zł za m2. Równie często płyty wykorzystuje się przy montażu sufitu podwieszanego, który jest doskonałym sposobem na obniżenie zbyt wysokiego pomieszczenia. Sufit podwieszany w zabudowie mieszkalnej może być zbudowany w układzie jednopoziomowym lub dwupoziomowym. Zaletą układu jednopoziomowego jest mniejsze zużycie materiału i mniej pracy ze strony fachowców, dlatego i sam montaż jest tańszy. Cena montażu sufitu podwieszanego jednopoziomowego to wydatek rzędu 40-90 zł za m2. Sufit dwupoziomowy na konstrukcji krzyżowej, który tworzą płyty gk, ruszt i elementy podwieszające kosztuje od 80-120 zł za m2. Sufit podwieszany można wykończyć oświetleniem LED, które nadaje całości nowoczesny i niepowtarzalny charakter. Montaż taśmy LED jednokolorowej to wydatek rzędu od 19 do 25 zł za m2. Pełny cennik usług z wykorzystaniem płyt kartonowo gipsowych znajduje się poniżej.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Montaż płyt gips-karton na klej60112m2
Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt, miejscowe obniżenia sufitów, półki o zarysach elementami łukowymi160236m2
Wykonanie otworu na drzwi w ściance z płyt gips-karton112220szt
Montaż sztukaterii3086m2
Wszpachlowanie siatki zbrojącej na pęknięciach i zarysowaniach1258m2
Ścianka działowa z płyty gips-karton178234m2
Wykonanie wnęki na oświetlenie186200m2
Montaż narożników aluminiowych2230m2
Zmiana kierunku ściany z płyty gips-karton112138szt
Szpachlowanie łączeń między płytami gipsowo-kartonowymi3446m2
Docieplanie poddasza (wełna mineralna i folia) + płyta gipsowo-kartonowa na stelażu120356m2
Montaż płyt gips-karton na stelażu96276m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jakie płyty g-k wybrać do łazienki?

W sklepach budowlanych możemy znaleźć aż cztery typu płyt kartonowo gipsowych – płyty typu A, H2, F i FH2. Każda z płyt różni się od siebie nie tylko wyglądem, ale i poszczególnymi właściwościami, dlatego każdy z rodzajów płyt znajduje zastosowanie w innym pomieszczeniu. Standardową płytą jest płyta z oznaczeniem A, którą można wykorzystać w pomieszczeniach, w których wilgotność nie przekracza 70%, czyli sypialnia lub salon. Do wykończenia ścian w łazience musimy wybrać płytę H2 lub FH2, która ma podobne właściwości, co płyta H2. Płyta H2 (kiedyś GKBI) jest odporna na działanie wilgoci i może być stosowana w pomieszczeniach, w których wilgoć powietrza okresowo dochodzi nawet do 85%.

Montaż karton gipsów w Krakowie, czyli gdzie?

Z profesjonalnych usług montażu płyt kartonowo gipsowych można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Dębniki, Wzgórza Krzesławickie, Swoszowice, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Prądnik Czerwony, Czyżyny, Bieżanów-Prokocim, Prądnik Biały, Nowa Huta, Stare Miasto, Mistrzejowice, Bronowice, Krowodrza, Zwierzyniec, Podgórze, Bieńczyce, Grzegórzki, Czyżyny, Podgórze Duchackie.

krakowskie FIRMY OFERUJĄCE karton gipsy: