Cennik instalacji elektrycznych w sosnowcu

Układanie instalacji elektrycznej to wyzwanie nawet dla fachowców. Elektrycy muszą zadbać o to, aby była ona bezawaryjna, bezpieczna, a także wygodna (co przekłada się na optymalną ilość włączników i ich rozmieszczenie). Praca wymaga nie tylko zadbania o odpowiedni układ przewodów, ale również rozplanowania punktów oświetlenia górnego, montażu gniazd i łączników czy skrzynki rozdzielczej.

Ceny instalacji elektrycznej w Sosnowcu

Koszt układania instalacji elektrycznej zależy od wielu czynników – ilości punktów świetlnych, gniazd, stopnia skomplikowania układu przewodów. Za montaż lamp stropowych i kinkietów zapłacimy od 49 do 99 zł/szt. Nieco taniej wyniesie nas montaż halogenów wpuszczanych (35-59 zł/szt.) czy nawierzchniowych (39-59 zł/szt.). Cena za punkt akustyczny to 30-50, zaś za punkt gniazda akustycznego – 90-160 zł. Jedną z droższych, ale niezbędnych usług jest montaż skrzynki rozdzielczej (120-300 zł/szt.).

CennikCena odCena doZa
Punkt gniazda telefonicznego3551pkt
Montaż domofonu2978szt
Montaż taśmy LED - jednokolorowa2123mb
Montaż halogenów nawierzchniowych3756szt
Punkt akustyczny2960pkt
Montaż taśmy LED - RGB (wielokolorowa)2632mb
Montaż wyłączników713szt
Montaż gniazd i łączników1637szt
Wykucie gniazda pod puszkę1035szt
Montaż maty grzewczej3344m2
Wykucie bruzdy pod kabel z zaszpachlowaniem1840mb
Montaż lamp stropowych i kinkietów4790szt
Montaż wentylatora1569szt
Montaż sterownika do maty grzewczej120146szt
Montaż sterowników LED - taśma RGB (wielokolorowa)88101pkt
Wykonanie kanału telewizyjnego (na przewody)187295szt
Punkt gniazda T.V.27101pkt
Montaż halogenów wpuszczanych3569szt
Montaż skrzynki rozdzielczej124302szt
Położenie kabla elektrycznego1021mb
Punkt oświetlenia górnego2743pkt
Punkt gniazda siłowego81166pkt
Montaż sterowników LED - taśma jednokolorowa5784pkt
Podłączenie kuchenki elektrycznej 3-fazowej94135szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Instalacja podtynkowa czy natynkowa?

Instalacja natynkowa stosowana jest przede wszystkim w garażach czy piwnicach, czyli wszędzie tam, gdzie estetyka ma znaczenie drugorzędne. Widoczne przewody można co prawda zamaskować za pomocą takich osłon jak peszel czy listwa, jednak standardem w pomieszczeniach mieszkalnych jest instalacja podtynkowa. Jej największą wadę stanowi konieczność kucia ścian w przypadku awarii.

Kompromis pomiędzy tymi dwoma rodzajami montażu przewodów stanowi instalacja wtynkowa. Jej zalety to szybkość i łatwość montażu. Kable układa się bezpośrednio na ścianie, której powierzchnia pokrywana jest następnie cienką warstwą tynku.

Odbiorniki zasilane przez instalację elektryczną

Jeden z podziałów instalacji elektrycznej uwzględnia rodzaj zasilanych odbiorników. Wyróżniamy instalację oświetleniową oraz siłową. Pierwsza z wymienionych zasila, jak sama nazwa wskazuje, źródła światła, a ponadto urządzenia grzewcze. Z kolei druga to bardziej przemysłowa instalacja elektryczna, dostosowana do urządzeń wymagających dużej mocy znamionowej.

Instalacje elektryczne w Sosnowcu, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące instalacji elektrycznych w Sosnowcu wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Milowice, Niwka, Maczki, Radocha, Kazimierz Górniczy, Stary Sosnowiec, Porąbka, Zagórze, Ostrowy Górnicze, Śródmieście, Rudna, Sielec, Walcownia, Środula, Modrzejów, Dębowa Góra, Jęzor, Klimontów, Dańdówka, Pogoń, Ostra Górka, Cieśle, Stare Maczki.

sosnowieckie FIRMY OFERUJĄCE instalacje elektryczne: