Cennik instalacji grzewczych w Warszawie

Myśląc o kosztach związanych z przebudową instalacji grzewczej, w pierwszej kolejności należy uwzględnić takie czynności, jak demontaż starej instalacji C.O. (30-70 zł/pkt) oraz demontaż grzejnika (30-50 zł/szt). Dopiero po tych czynnościach można pomyśleć nad rodzajem i montażem nowej instalacji. Za instalację centralnego ogrzewania w Warszawie zapłacimy od 90 do 190 zł. Instalacje gazowe należą do jednych z najpopularniejszych rozwiązań grzewczych. Są wygodne i nie wymagają zakupu dodatkowego opału. Za montaż pieca gazowego zapłacimy od 300 do 450 zł za sztukę. Montażowi nowej instalacji grzewczej towarzyszą również prace uzupełniające, które najczęściej okazują się niezbędne. Do takich prac można zaliczyć m.in. wykonanie podejścia do grzejnika plastikowego (80-90 zł) lub miedzianego (90-110 zł), montaż szafki do ogrzewania centralnego (150-200 zł) lub wykonanie bruzd pod rury z zatarciem (10-20 zł/mb).

CennikCena odCena doZa
Demontaż gazowego pieca c.o.3258szt
Zawieszenie grzejnika (c.o.)4571szt
Przesunięcie przyłącza do grzejnika146291pkt
Instalacja centralnego ogrzewania (C.O)85193pkt
wykonania bruzd pod rury z zatarciem917mb
Montaż rozdzielacza do ogrzewania centralnego184257szt
Wykonanie ogrzewania podłogowego4473m2
Montaż pieca gazowego299437szt
Montaż pieca węglowego291511szt
Demontaż grzejnika (c.o.)2967szt
Wykonanie podejścia do grzejnika c.o. (plastik)7390pkt
Montaż szafki do ogrzewania centralnego137216szt
Wykonanie podejścia do grzejnika (miedź)83118pkt
Demontaż starej instalacji C.O.3086pkt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Rodzaje instalacji centralnego ogrzewania

Źródeł energii cieplnej w domach jednorodzinnych może być wiele. Wyróżnia się kocioł węglowy, kocioł gazowy, kocioł na pelety, kocioł na gaz płynny/LGP, kocioł na olej opałowy i ogrzewanie kominkowe. Kocioł węglowy to rozwiązanie coraz mniej popularne ze względu na konieczność ciągłego zamawiania opału oraz zważywszy na fakt, że nie jest to rozwiązanie proekologiczne. Kocioł gazowy to najczęściej wybierana forma ogrzewania, ponieważ komfort użytkowania kotła gazowego jest bardzo wysoki. Kocioł na granulat drzewny (pelety) nie jest polecam rozwiązaniem, ponieważ charakteryzuje się stosunkowo niskim komfortem użytkowania związanym z częstą koniecznością zakupu paliwa. Kotły na gaz płynny posiadają swoje wady i zalety. Do zalet można zaliczyć niskie koszty inwestycyjne, z kolei do wad – wysokie koszty eksploatacyjne. Ogrzewanie kominkowe najlepiej sprawdza się jako dodatkowe źródło ogrzewania domu.

Grzejnik w instalacji grzewczej

Wyposażenie instalacji centralnego ogrzewania w grzejniki to kluczowa czynność prac związanych z wykonywaniem instalacji grzewczej. Na rynku możemy spotkać grzejniki płytowe, grzejniki aluminiowe, grzejniki żeliwne, grzejniki konwektorowe, grzejniki na podczerwień oraz grzejniki łazienkowe.

Instalacje grzewcze w Warszawie

Z profesjonalnych usług z zakresu wykonania instalacji grzewczych możemy skorzystać na terenie całej Warszawy w następujących dzielnicach: Wawer, Żoliborz, Ursus, Bemowo, Białołęka, Śródmieście, Rembertów, Mokotów, Praga Północ, Wesoła, Wilanów, Ochota, Wola, Śródmieście, Targówek, Bielany, Ursynów, Praga Południe.

WARSZAWSKIE FIRMY OFERUJĄCE instalacje grzewcze: