Cennik tapetowania w częstochowie 2024

Tapetowanie pokoju wymaga innych materiałów niż tapetowanie łazienki, a do tapetowania sufitu stosuje się technikę odmienną niż w przypadku ścian. Dużo wysiłku, a także sporej wiedzy wymaga przygotowanie powierzchni do tapetowania. Z tych i innych powodów warto powierzyć pokrycie ścian wybranym materiałem profesjonalistom. Skorzystanie z usług fachowca pozwoli nam zaoszczędzić frustracji i kosztów związanych z przypadkowo podartymi rolkami czy ponownym nakładaniem uprzednio nieprawidłowo naklejonej tapety.

Ceny tapetowania w Częstochowie – sprawdź ceny 2024

Doświadczeni tapeciarze za stosunkowo niewielkie pieniądze nie tylko odświeżą wygląd naszych ścian, ale również zadbają o ich stan przekładający się na trwałość efektu. Przygotowanie powierzchni do tapetowania to koszt od 5 do 7 zł/m2. Cena za zagruntowanie podłoża klejem mieści się w przedziale 3-5 zł/m2. A ile kosztuje samo nakładanie tapety? Za 10-40 zł/m2 fachowcy wykonają klasyczne tapetowanie ścian, nieco większa stawka (70-80 zł za rolkę) obowiązuje w przypadku tapetowania dwoma tapetami. Mające przede wszystkim walory dekoracyjne wykończenie paskiem kosztuje od 2 do 4 zł/m2.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Tapetowanie sufitu3052m2
Zagruntowanie podłoża klejem1212m2
Przygotowanie powierzchni do tapetowania1018m2
Tapetowanie dwoma tapetami152192Rolka
Wykończenie paskiem210m2
Zrywanie starych tapet1070m2
Przyklejenie bordy1014m2
Tapetowanie ścian3290m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Podstawowe zasady tapetowania

Przed przystąpieniem do tapetowania należy zadbać odpowiednio o ściany – często po prostu gruntuje się je klejem do tapet. W trakcie właściwej pracy spoiwo musi być nanoszone zgodnie z instrukcją (w zależności od jego rodzaju – na tapetę lub podłoże). Fachowcy radzą rozpoczynać tapetowanie od okna. Istotne jest również to, jaką metodę kładzenia materiału naniesiemy – czy będziemy robić to ,,na zakładkę” (ograniczy to widoczność łączeń) czy ,,na styk”.

Problematyczne są tapety ze wzorem. Niektóre z nich nie wymagają pasowania – w takim przypadku naklejamy na ścianę kolejne odcięte fragmenty rolek. Inaczej wygląda tapetowanie z przesunięciem – polega ono na precyzyjnym dopasowywaniu symboli widniejących na materiale oraz wiąże się z zakupem dodatkowej ilości rolek.

Tapety zmywalne

Niektórzy decydują się na tapetowanie całego mieszkania lub tych pomieszczeń, w których zazwyczaj stosuje się inne rozwiązania. W takim przypadku dobrze zastosować w kuchni czy łazience tapety zmywalne, pozwalające na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i odporne na wilgoć.

Najlepiej w tego typu sytuacji położyć tapety winylowe. Są one pokryte z zewnątrz winylem – materiałem odpornym na uszkodzenia i ścieranie. Można je czyścić bez obaw o zniszczenie materiału. Nie tylko nie grozi im wilgoć, ale również wysokie temperatury. Ponadto dobrze pokrywają nawet nierówne ściany.

Tapetowanie w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące tapetowania wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Błeszno, Zawodzie-Dąbie, Grabówka, Kiedrzyn, Lisiniec, Stare Miasto, Stradom, Mirów, Ostatni Grosz, Podjasnogórska, Północ, Raków, Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Śródmieście, Trzech Wieszczów, Tysiąclecie, Wrzosowiak, Wyczerpy-Aniołów.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE tapetowanie: