Cennik tapetowania w katowicach 2024

Uważa się, że z tapetowaniem pokoju powinien poradzić sobie każdy. Choć to czynność, której nietrudno się nauczyć, jeszcze łatwiej w jej trakcie popełnić jeden z podstawowych błędów początkujących tapeciarzy. Jeśli zależy Ci na estetycznym, a przede wszystkim trwałym efekcie, zdecyduj się na usługi profesjonalistów z Katowic. Tapetowanie mieszkania z powodzeniem zlecisz fachowcom z takich dzielnic jak Ligota-Panewniki, Piotrowice-Ochojec, Bogucice czy Załęże. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko swój czas, ale i nerwy – nie dopadnie Cię frustracja z powodu nierównomiernie nałożonego kleju do tapet, a Twoich myśli nie będzie zaprzątać kwestia, czy tapetować na styk, czy zakładkę.

Ile kosztuje tapetowanie w Katowicach? Sprawdź ceny 2024

Profesjonalne usługi w przystępnych cenach obejmują nie tylko tapetowanie ścian (10-40 zł/m2) czy sufitu (15-20 zł/m2), ale również przygotowanie powierzchni do tapetowania ( za ten bardzo ważny etap pracy nie zapłacimy więcej niż 7 zł/m2). Ekipa tapeciarzy z Katowic jest w stanie wyręczyć nas w generalnym remoncie, w jej cenniku znajdziemy bowiem m.in. usługę zrywanie starych tapet (cena za metr kwadratowy mieści się w przedziale 4-20). Z jej pomocą z powodzeniem ozdobimy pokój – przyklejenie bordy to niewielki koszt rzędu raptem kilku złotych, jeszcze taniej wyniesie nas wykończenie paskiem tapety.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Tapetowanie sufitu3454m2
Tapetowanie ścian24108m2
Zagruntowanie podłoża klejem1018m2
Zrywanie starych tapet848m2
Przyklejenie bordy1212m2
Przygotowanie powierzchni do tapetowania1018m2
Tapetowanie dwoma tapetami152192Rolka
Wykończenie paskiem410m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Dobór tapety a rodzaj pomieszczenia

Tapetowanie sypialni wymaga zastosowania innych materiałów oraz odmiennej techniki niż tapetowanie łazienki. Pierwsze z pomieszczeń daje dużo większe możliwości – możemy wykorzystać tu praktycznie każdy rodzaj materiału (tapety papierowe, fizelinowe, reliefowe), a za główne kryterium obrać jego dekoracyjność. Odpowiedni kolor tapety nada wnętrzu intymny charakter, zaś fototapeta z energetycznym wizerunkiem sprawi, że tuż po przebudzeniu będziemy gotowi do działania. Innym niebanalnym estetycznie rozwiązaniem jest tapetowanie dwoma tapetami.

W łazience czy kuchni sprawdzą się tapety winylowe. Są one pokryte powłoką odporną na wilgoć i działanie środków chemicznych. Można je czyścić, nie martwiąc się o ewentualne uszkodzenia. Ten rodzaj materiału znajdzie zastosowanie w pokoju dziecięcym – jest najbardziej ekologiczny i bezpieczny dla alergików.

Ile rolek tapety kupić?

Ilość potrzebnych rolek tapety zależy przede wszystkim od wymiarów pomieszczenia. Są jednak jeszcze inne czynniki, wpływające na tę kwestię. Problematyczne bywają szczególnie tapety z przesunięciem wzoru. W ich przypadku tapetowanie nie polega na nakładaniu na ścianę kolejnych pasów materiału. Konieczne jest dopasowywanie wzoru tak, by fragmenty detali i obrazków z jednego pasa znalazły kontynuację na sąsiadującym kawałku. Choć zawsze należy liczyć się z kupnem większej ilości rolek ,,na wypadek”, to w przypadku tapet z przesunięciem wzoru liczba ta będzie nieco większa.

Tapetowanie w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące tapetowania wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Śródmieście, Załęże, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Osiedle Tysiąclecia, Podlesie, Załęska Hałda-Brynów, Os. Witosa, Kostuchna, Giszowiec, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Zarzecze, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Dąbrówka Mała, Ligota-Panewniki, Wełnowiec-Józefowiec, Koszutka, Dąb, Bogucice, Zawodzie.

 

Katowickie FIRMY OFERUJĄCE tapetowanie: