Cennik tapetowania w sosnowcu 2024

Tapetowanie mieszkania uważane jest za jedną z łatwiejszych prac wykończeniowych. Być może dlatego tego rodzaju prace wykonywane są niestarannie i bez należytego przygotowania powierzchni. Wysoką jakość usług i trwałość efektu zapewnia skorzystanie z pomocy profesjonalnych tapeciarzy. Pomogą oni zagruntować podłoże klejem do tapet. Kładzenie tapety z przesunięciem wykonają sprawnie i szybko, a fototapeta dzięki ich doświadczeniu i wiedzy będzie prezentowała się na naszej ścianie nienagannie.

Ile kosztuje tapetowanie ścian w Sosnowcu? Sprawdź ceny 2024

Ceny tapetowania ścian są zróżnicowane i zależą od techniki kładzenia materiału, stopnia trudności danej usługi czy indywidualnych życzeń klienta. Warto zdecydować się na wykonanie przez fachowców prac wstępnych – zrywania starych tapet (4-20 zł/m2) czy przygotowania powierzchni do tapetowania (5-7 zł/m2). Samo tapetowanie ścian to koszt w granicach 10-40 zł/m2. Wykończenie paskiem to tania usługa – od 2 do 4 zł/m2. Niewiele drożej wyniesie nas przyklejenie bordy (4-5 zł/m2).

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Zagruntowanie podłoża klejem1022m2
Tapetowanie dwoma tapetami144204Rolka
Przygotowanie powierzchni do tapetowania1220m2
Tapetowanie ścian2698m2
Tapetowanie sufitu3256m2
Przyklejenie bordy1012m2
Zrywanie starych tapet848m2
Wykończenie paskiem412m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jak kłaść tapetę ze wzorem?

Wzorzyste tapety (jeśli nie są to pionowe pasy) wymagają najczęściej pasowania z przesunięciem. To czynność, która polega na dokładnym dopasowywaniu wzoru na sąsiadujących ze sobą pasach materiału. Wiąże się także z zakupem ilości zapasowych rolek większej niż w przypadku tapet bez pasowania.

Specyficzną odmianą wzorzystych tapet są fototapety, wykorzystywane najczęściej do tapetowania jednej ze ścian pokoju lub sypialni. Mają walory głównie estetyczne, stąd tak istotna jest precyzja podczas ich kładzenia. Należy pokryć ścianę klejem do tapet równomiernie, zaś przytwierdzony materiał dociskać wałkiem malarskim, nie dłonią. Pamiętajmy o absolutnym w tym przypadku zakazie tapetowania na zakładkę.

Tapetowanie łazienki

Tapetowanie łazienki wymaga przede wszystkim zastosowania specjalnie do tego przeznaczonych materiałów. W pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci zazwyczaj stosuje się tapety winylowe. Są one pokryte powłoką PCV i cechują się wysoką odpornością nie tylko na zmywanie i kontakt z wodą, ale również działanie promieni słonecznych. Położenie tapety na ścianie w łazience ma jedną zasadniczą zaletę – materiał ten daje się łatwo usunąć, czego nie można powiedzieć o tradycyjnej glazurze.

Tapetowanie ścian w Sosnowcu, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące tapetowania ścian w Sosnowcu wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Walcownia, Stare Maczki, Radocha, Cieśle, Ostra Górka, Milowice, Maczki, Dębowa Góra, Pogoń, Stary Sosnowiec, Środula, Rudna, Ostrowy Górnicze, Kazimierz Górniczy, Niwka, Modrzejów, Sielec, Śródmieście, Klimontów, Zagórze, Porąbka, Jęzor, Dańdówka.

sosnowieckie FIRMY OFERUJĄCE tapetowanie: