Cennik tapetowania w warszawie 2024

Tapetowanie to jedna z końcowych czynności podczas prac wykończeniowych lub remontowych. Z pozoru prosta czynności, która jednak wymaga przestrzegania kilku zasad, zwłaszcza jeśli chcemy, aby tapeta dobrze się prezentowała i służyła kilkanaście lat. Niniejsza baza firm budowlanych umożliwi znalezienie Państwu najlepszej ekipy remontowo-wykończeniowej działającej na terenie m.in. Białołęki, Targówka, Bielan, Bemowa, Ursusa, Pragi Południe, Pragi Północ, Wesołej, Wawra, Wilanowa, Ursynowa, Ochoty, Woli, Żoliborza, Śródmieścia, Mokotowa.

Cennik usług tapetowania w Warszawie – sprawdź ceny 2024

Stawka za usługę tapetowania jest indywidualnie ustalana z klientem. Podczas tapetowania należy wziąć pod uwagę m.in. wielkość podłoża oraz jego stan. Ogólnie rzecz ujmując, im mniejsze podłoże, tym mniejsze koszty zostaną wygenerowane za wykonanie usługi. Za standardowe tapetowanie ścian w Warszawie zapłacimy od 10 do 40 zł za m2. Z kolei za tapetowanie ścian dwoma tapetami kosz jest już nieco wyższy, waha się w granicach od 70 do 80 zł za rolkę. Za modny i szczególnie popularny efekt wykończenia ściany paskiem zapłacimy niewiele, bo jedynie od 2 do 4 zł za m2.

Tapetowanie to nie tylko przyklejenie tapety, a przede wszystkim odpowiednie przygotowanie ściany do tapetowania. Powierzając fachowcom przygotowanie podłoża do tapetowania, musimy się liczyć z kosztem od 5 do 7 zł za m2. Jest to niewiele zważywszy na fakt, jak ważny jest to etap prac, który nigdy nie może zostać pominięty.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Malowanie ścian jednokrotne (farba-biała)1630m2
Malowanie drzwi66246m2
Malowanie rur wod - kan, lub c.o.2040m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-kolor)1626m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-biała)1034m2
Impregnacja drewna 3 krotne nasycenie pędzlem2454m2
Lakierowanie (farby olejne)2640m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-kolor)1236m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Tapetowanie pokoju

Istotnym elementem poprzedzającym tapetowanie pokoju jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Inaczej należy postępować w przypadku ścian tynkowanych lub z płyt kartonowo-gipsowych, inaczej w przypadku ścian uprzednio pomalowanych, a jeszcze inaczej w przypadku ścian wilgotnych. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej tapety. Na rynku istnieje wiele rodzajów tapet, które znajdują zastosowanie we wnętrzach domów – tapety papierowe, tapety winylowe, tapety flizelinowe, tapety z włókna szklanego, raufaza. Tapety na ścianie można układać na styk lub na zakładkę (w przypadku tapet, które przy krawędziach mają niezadrukowany margines).

Aby nadać wnętrzu indywidualnego charakteru, można zdecydować się na popularną w ostatnim czasie fototapetę. Wielość i różnorodność motywów i wzorów fototapet daje niezliczone możliwości aranżacyjne.

Klej do tapet

Tapetę do ściany przykleja się za pomocą odpowiedniego kleju do tapet. Tapety papierowe można przyklejać za pomocą uniwersalnego kleju do tapet na bazie krochmalu lub metylu. Jednak niektóre z rodzajów tapet, jak np. tapety winylowe wymagają specjalistycznych klejów. Zazwyczaj wyróżnia się dwie metody klejenia tapet do ścian: smarowanie tapety, a następnie nałożenie jej na ścianę oraz posmarowanie klejem ściany, a następnie nałożenie na nią suchej tapety.

Tapetowanie w Warszawie

Z profesjonalnych usług z zakresu tapetowania możemy skorzystać na terenie całej Warszawy w następujących dzielnicach: Żoliborz, Śródmieście, Mokotów, Ochota, Bielany, Białołęka, Wesoła, Wawer, Ursynów, Włochy, Wola, Śródmieście, Praga Północ, Praga Południe, Rembertów, Targówek, Wilanów, Ursus, Bemowo.

WARSZAWSKIE FIRMY OFERUJĄCE tapetowanie: