Cennik tapetowania w krakowie 2024

Tapetowanie to prosty i mało kosztowny sposób na odświeżenie wnętrza. Choć z pozoru wydawać by się mogło, że jest to proste zadanie, które możemy wykonać samodzielnie, tapetowanie wymaga wprawy i doświadczenia. Źle przyklejona tapeta w dodatku do nieodpowiednio przygotowanego podłoża, to sposób na nieestetyczny wygląd naszych ścian.

Ile kosztuje tapetowanie w Krakowie? Sprawdź ceny 2024

Przed przystąpieniem do tapetowania bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Fachowcy z Krakowa za przygotowanie powierzchni do tapetowania liczą sobie około 5-7 zł/m2. W przypadku tapetowania starych ścian często konieczne jest zerwanie starych tapet, za które zapłacimy 4-20 zł/m2. Tradycyjne tapetowanie ścian to wydatek rzędu 10-40 zł/m2. Z wyższymi kosztami muszą liczyć się ci, którzy chcą wytapetować sobie mieszkanie dwoma tapetami (70-50 zł/rolka). Ozdobne paski wykończeniowe to sposób na nadanie mieszkaniu oryginalnego stylu. Za przyklejenie borderów zapłacimy niewiele, bo jedynie od 2-5 zł za m2.

Przedstawione ceny mają charakter poglądowy, ostateczną cenę należy ustalić bezpośrednio z firmą remontowo-wykończeniową.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Przyklejenie bordy1020m2
Przygotowanie powierzchni do tapetowania1224m2
Tapetowanie dwoma tapetami182230Rolka
Tapetowanie sufitu4284m2
Wykończenie paskiem612m2
Tapetowanie ścian26126m2
Zagruntowanie podłoża klejem1022m2
Zrywanie starych tapet1084m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jaką tapetę wybrać do sypialni?

Kolor i wzór tapety w dużej mierze wpływa na to, jak ostatecznie nasze wnętrze będzie się prezentować. Jednak niemniej ważne, co jej wygląd jest również rodzaj tapety. W sklepach budowlanych dostępne są tapety winylowe odporne na wodę, dzięki czemu można je spokojnie czyścić bez ryzyka zniszczenia powierzchni. Kolejnym rodzajem tapet są tapety papierowe, delikatniejsze i trudniejsze w utrzymaniu w czystości. Z kolei tapety flizelinowe charakteryzują się tym, że nie smaruje się je klejem, dlatego bardzo łatwo można usunąć je ze ściany. Raufaza to rodzaj tapety, który można pomalować na dowolny kolor. Dobrą alternatywą dla tradycyjnej tapety jest fototapeta. Fototapeta może przedstawiać, co tylko zechcemy. Chętnie wybierana jest jako wykończenie jednej ściany w sypialni.

Tapetowanie w Krakowie, czyli gdzie?

Z usług firm remontowo-wykończeniowych, w tym z tapetowania ścian można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Bieńczyce, Dębniki, Zwierzyniec, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Stare Miasto, Swoszowice, Podgórze, Bronowice, Mistrzejowice, Podgórze Duchackie, Krowodrza, Czyżyny, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Grzegórzki, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta, Bieżanów-Prokocim, Czyżyny.

krakowskie FIRMY OFERUJĄCE tapetowanie: