Cennik usług stolarskich w częstochowie 2023

Położenie parkietu egzotycznego czy paneli drewnianych na schodach to prace wymagające wiedzy, odpowiedniego przygotowania i doświadczenia. Szczególnie, jeśli muszą być poprzedzone innymi czynnościami przygotowawczymi, np. zrywaniem starego parkietu. Warto zatem zwrócić się o pomoc do fachowców – dzięki nim łazienkowe panele zostaną właściwie zabezpieczone przed wilgocią, a antypoślizgowa wykładzina za sprawą właściwego montażowi spełni swoją funkcję ochronną.

Ceny usług stolarskich w Częstochowie – sprawdź cennik 2023

Ceny usług stolarskich są zróżnicowane w zależności od rodzaju kładzionej powierzchni. Za montaż paneli podłogowych zapłacimy 15-37 zł/m2, zaś paneli ściennych – 20-60 zł/m2. Układanie parkietu to koszt w granicach 27-35 zł/m2. Położenie wykładziny dywanowej wyniesie nas od 10 do 28 zł/m2. Mniej zapłacimy za usunięcie zużytego podłoża. Cena za zrywanie starych wykładzin to 5-20 zł/m2, z kolei zrywanie starego parkietu kosztuje 7-35 zł/m2. Fachowcy stosunkowo tanio wykonają szlifowanie i lakierowanie boazerii (od 6 do 10 zł/m2).

CennikCena odCena doZa
Montaż podłogi deska (Finish Parkiet)3573m2
Montaż paneli ściennych2278m2
Montaż progów1676szt
Położenie wykładziny PCV2350m2
Montaż deski Berlineckiej2241m2
Układanie parkietu2847m2
Montaż cokołów761m2
Zrywanie starych wykładzin525m2
Położenie wykładziny dywanowej1653m2
Montaż listew wykończeniowych519m2
Szlifowanie i lakierowanie boazerii714m2
Montaż paneli podłogowych1759m2
Bejcowanie517m2
Układanie mozaiki3256m2
Wykonanie rusztu z listew i montaż boazerii z drewna2944m2
Zrywanie parkietu starego737m2
Podcinanie drzwi1320szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jaka podłoga w salonie?

Podłoże w salonie nie jest, w przeciwieństwie do tego w kuchni czy łazience, narażone na działanie wilgoci i wysokiej temperatury, dlatego mamy duże możliwości jeśli chodzi o wybór podłogi do tego pomieszczenia. Ukłonem w stronę naturalności będzie położenie parkietu drewnianego. Jeśli zależy nam na szybkim montażu, wybierzmy panele (drewniane lub PCV). W przypadku, kiedy  chcemy zapewnić wnętrzu oryginalny wygląd, zdecydujmy się na panele podłogowe 3D – ich trójwymiarowa struktura efektownie podkreśla rysunek drewna.

Salon to pomieszczenie, które z powodzeniem możemy wyłożyć wykładziną. Te elastyczne nie tylko dają się łatwo układać, ale również sprzyjają zachowywaniu czystości. Ze względu na bogactwo wzorów i kolorów pod względem walorów estetycznych nie ustępują podłodze drewnianej. Jeżeli zdecydujemy się na wykładziny antystatyczne, unikniemy ponadto elektryzowania się podłoża.

Po co bejcować drewno?

Bejcowanie drewna to jedna z usług stolarskich. Wykonuje się ją nie tylko w celu zabezpieczenia materiału. Prawidłowo zaaplikowana bejca oprócz funkcji ochronnej pełni tę dekoracyjną. Za jej pomocą możemy łatwo zmienić kolor drewna, zachowując jednocześnie jego rysunek. Bejcowanie zapobiega również odbarwianiu i zmianie odcienia pod wpływem promieniowania UV.

Usługi stolarskie w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi stolarskie wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Północ, Częstochówka-Parkitka, Błeszno, Lisiniec, Kiedrzyn, Zawodzie-Dąbie, Mirów, Śródmieście, Gnaszyn-Kawodrza, Stare Miasto, Trzech Wieszczów, Stradom, Raków, Wyczerpy-Aniołów, Wrzosowiak, Grabówka, Podjasnogórska, Ostatni Grosz, Tysiąclecie, Dźbów.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE usługi stolarskie: