Cennik usług stolarskich w sosnowcu 2023

Układanie parkietu czy montaż przypodłogowych listew wykończeniowych to prace, które muszą zostać wykonane precyzyjnie. Decydują bowiem o trwałości podłogi, która powinna służyć nam wiele lat i nie wymagać zbyt częstej renowacji. Dlatego warto usługi stolarskie powierzyć profesjonalistom. Szczególnie, jeśli są one nieco bardziej skomplikowane i czasochłonne. Fachowcy z powodzeniem zamontują panele ścienne na schodach, położą mozaikę, wykonają montaż cokołów czy podcinanie drzwi.

Cennik usług stolarskich w Sosnowcu – sprawdź ceny 2023

Usługi stolarskie obejmują nie tylko położenie nowego, ale także usunięcie zniszczonego podłoża. Za zrywanie starych wykładzin zapłacimy od 5 do 20 zł/m2, zaś parkietu – od 7 do 35 zł/m2. Fachowcy wykonają montaż paneli podłogowych za cenę 15-37 zł/m2 czy położą wykładzinę dywanową za 10-28 zł/m2. Układanie parkietu to koszt od 27 do 35 zł. Jeżeli chcemy odnowić zniszczoną drewnianą powierzchnię, warto zdecydować się na szlifowanie i lakierowanie boazerii w przystępnej cenie (6-10 zł/m2) lub jej bejcowanie (5-10 zł/m2). A ile kosztuje podcinanie drzwi, często konieczne po montażu nowego podłoża? To wydatek od 10 do 15 zł za sztukę.

CennikCena odCena doZa
Montaż podłogi deska (Finish Parkiet)3772m2
Montaż paneli podłogowych2244m2
Położenie wykładziny dywanowej1155m2
Wykonanie rusztu z listew i montaż boazerii z drewna2558m2
Montaż progów1855szt
Szlifowanie i lakierowanie boazerii616m2
Układanie mozaiki4372m2
Montaż deski Berlineckiej2834m2
Zrywanie starych wykładzin1034m2
Położenie wykładziny PCV2849m2
Podcinanie drzwi1123szt
Montaż listew wykończeniowych826m2
Montaż paneli ściennych2472m2
Montaż cokołów764m2
Bejcowanie1013m2
Układanie parkietu3565m2
Zrywanie parkietu starego637m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jaką wykładzinę położyć?

Wykładzina dywanowa sprawdzi się w pomieszczeniach, które chcemy ocieplić i tam, gdzie ryzyko zabrudzenia podłogi jest stosunkowo niewielkie. To zatem dobry wybór w salonie lub sypialni. W kuchni lepiej położyć łatwo zmywalną wykładzinę PCV. W łazience postawmy na wykładzinę antypoślizgową, która zapewni domownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Wykładziny mają wiele dodatkowych właściwości. Te antystatyczne są zaprojektowane tak, aby minimalizować zjawisko elektryzowania się włókien. Wykładziny elastyczne są odporne na odkształcenia mechaniczne, a także na wilgoć.

Panele do kuchni

Kuchenne panele powinny być łatwe do utrzymania w czystości i odporne na uszkodzenia. Sprawdzą się zarówno te drewniane, jak i z PCV – ważne, aby miały odpowiednie parametry. W tego rodzaju pomieszczeniach nie zaleca się kładzenia drewnianego parkietu – panele są bowiem łatwiejsze w ewentualnym demontażu i wymianie.

Usługi stolarskie w Sosnowcu, czyli gdzie?

Wszystkie usługi stolarskie w Sosnowcu wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Zagórze, Kazimierz Górniczy, Środula, Cieśle, Radocha, Niwka, Sielec, Walcownia, Klimontów, Rudna, Jęzor, Stary Sosnowiec, Modrzejów, Maczki, Dańdówka, Porąbka, Stare Maczki, Pogoń, Śródmieście, Dębowa Góra, Ostrowy Górnicze, Milowice, Ostra Górka.

sosnowieckie FIRMY OFERUJĄCE usługi stolarskie: