Cennik usług stolarskich w katowicach 2024

Stolarza trudno zastąpić – układanie parkietu czy montaż paneli z pewnością nie należą do prostych prac, z którymi poradzi sobie każdy. Dzięki skorzystaniu z fachowych usług stolarskich w Katowicach nie tylko będziesz cieszył się pięknym wyglądem podłogi i boazerii, ale także ich trwałością. Wiedza profesjonalistów to gwarancja odpowiedniego podejścia do wymagającego materiału, jakim jest drewno.

Ile kosztują usługi stolarskie w Katowicach? Sprawdź ceny 2024

Wachlarz usług stolarskich w Katowicach jest szeroki, zakres cenowy – zróżnicowany, ale stosunkowo niski. Najtańszym sposobem na wykończenie podłogi jest położenie wykładziny dywanowej (10-28 zł/m2). Nieco wyższe są koszty układania parkietu (27-35 zł/m2)  czy montażu paneli podłogowych (15-37 zł/m2). Za układanie mozaiki zapłacimy od 30 do 45 zł/m2. Stolarze pomogą nam również w innych pracach. Koszt montażu listew wykończeniowych zawiera się w przedziale 4-15 zł/m2, bejcowanie wyniesie nas od 5 do 10 zł/m2, podcinanie drzwi  – 12-15 zł, zaś montaż progów – 10-50 zł.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Montaż paneli podłogowych36118m2
Montaż podłogi deska (Finish Parkiet)62110m2
Układanie parkietu68122m2
Montaż paneli ściennych58156m2
Położenie wykładziny dywanowej2888m2
Bejcowanie1026m2
Montaż progów36130szt
Wykonanie rusztu z listew i montaż boazerii z drewna82124m2
Układanie mozaiki76142m2
Zrywanie parkietu starego1096m2
Zrywanie starych wykładzin1440m2
Położenie wykładziny PCV5688m2
Montaż cokołów16154m2
Podcinanie drzwi2836szt
Montaż listew wykończeniowych1648m2
Szlifowanie i lakierowanie boazerii1436m2
Montaż deski Berlineckiej60118m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Panele czy parkiet?

Wiele osób, wybierając podłogę, staje w obliczu pytania: parkiet drewniany czy panele podłogowe? Oba typy powierzchni mają zarówno wady, jak i zalety. Ten pierwszy wyróżnia się niebanalnym, naturalnym wyglądem (szczególnie parkiet egzotyczny produkowany z drewna sprowadzanego z całego świata), jest dobrym izolatorem cieplnym, można go kilkakrotnie odnawiać i odświeżać (np. malując bejcą w pożądanym odcieniu). Sprawdzi się jednak bardziej w salonie niż w kuchni – to powierzchnia, która jest podatna na uszkodzenia, nie montuje jej się też w pomieszczeniach o dużym poziomie wilgotności.

Kuchenne i łazienkowe panele z powodzeniem spełniają swoją rolę. Całkowicie wodoodpornorne, a przy tym doskonale imitujące drewno są panele z PCV. Cechują się one ponadto wysoką trwałością oraz łatwym montażem. Ciekawym rozwiązaniem estetycznym są panele podłogowe 3D z wzorami lub obrazami w trójwymiarze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykładziny?

Standardem jest wybór wykładziny elastycznej. Jest ona łatwa w utrzymaniu, ciepła i przyjemna w dotyku. Spośród szerokiego asortymentu tego rodzaju produktów z pewnością wybierzemy taki, który nam odpowiada, także cenowo. Bezpieczeństwo zapewni nam z kolei wykładzina antypoślizgowa.Ograniczy ona ryzyko potknięć i poślizgnięć. Warto także przemyśleć wybór wykładziny antystatycznej – odprowadzającej ładunki elektryczne z powierzchni.

Usługi stolarskie w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi stolarskie wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Śródmieście, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Koszutka, Bogucice, Załęże, Os. Witosa, Osiedle Tysiąclecia, Dąb, Wełnowiec-Józefowiec, Załęska Hałda-Brynów, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki, Zawodzie, Dąbrówka Mała, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Zarzecze, Kostuchna, Podlesie.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE usługi stolarskie: