Cennik usług glazurniczych w krakowie

Remont domu najczęściej zaczynamy od skucia starej glazury. W czasie remontu układanie płytek jest praktycznie nieuniknione. Płytki wymagają precyzji podczas układania, dlatego nie warto ryzykować zatrudnieniem osoby bez doświadczenia.

Ile kosztuje układanie glazury w Krakowie?

Ceny za usługi usług glazurniczych nie są jednakowe, różnią się w zależności od rodzaju wykonywanych robót. Na etapie prac przygotowawczych konieczne jest wyrównanie ścian i posadzki pod nowe płytki, za które w Krakowie zapłacimy od 12-29 zł za m2. Podobnie zapłacimy za skucie starej glazury. Jeśli powierzchnia została dobrze przygotowana, można przystąpić do układania glazury. Cena za ułożenie jednego metra kwadratowego glazury i terakoty to koszt 40-85 zł. Podczas remontu należy wziąć również pod uwagę koszty związane z dodatkowymi pracami, takimi jak: montaż cokołów (5-45 zł za m2), wiercenie otworów w glazurze (8-65 zł za m2) czy zamocowanie narożnych listew (5-35 zł za m2).

CennikCena odCena doZa
Montaż cokołów ciętych1055m2
Montaż cokołów gotowych717m2
Układanie dekorów1842m2
Opłytkowanie brodzika45376szt
Wyszlifowanie krawędzi płytek na narożnikach1788m2
Skucie starej glazury1127m2
Zamocowanie narożnych listew835m2
Opłytkowanie geberitu90327szt
Wiercenie otworów w glazurze655szt
Wykonanie półki, wnęk i nietypowych powierzchni z glazury91300szt
Opłytkowanie zabudowy rur4657m2
Układanie płytek klinkierowych6578m2
Opłytkowanie schodów58108m2
Wyrównanie ścian i posadzki pod nowe płytki1030m2
Układanie płytek53113m2
Opłytkowanie wanny106547szt
Fugowanie411m2
Układanie terakoty4085m2
Układanie glazury4984m2
Układanie gresu3877m2
Układanie mozaiki81153m2
Montaż drzwiczek rewizyjnych3258szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Przygotowanie powierzchni pod płytki

Niezależnie od tego, na jakie płytki się decydujemy, dobry glazurnik swoją pracę zaczyna od właściwego przygotowania podłoża. Przede wszystkim na początku powierzchnię należy dokładnie oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń po to, aby płytki zachowały dobrą przyczepność. Nierzadko koniecznie jest też wyrównanie podłoża za pomocą masy szpachlowej lub wylewki samopoziomującej. Kolejnym krokiem jest zagruntowanie podłoża, czyli po prostu jego wzmocnienie.

Jakie są rodzaje płytek ceramicznych?

Glazura

Glazura to płytki ścienne cieńsze i kruchsze od terakoty. Zewnętrza warstwa tego rodzaju płytek pokryta jest szkliwem. Glazurę cechuje niska nasiąkliwość, dlatego doskonale nadaje do się do wykończenia ścian w łazience i kuchni. Ze względu na to, że nie jest bardzo wytrzymała, nie nadaje się do stosowania na zewnątrz.

Terakota

Terakota to tzw. płytki kamionkowe wyrabiane z oczyszczonej gliny, która następnie jest oczyszczana. Terakota charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, dlatego najczęściej stosowana jest na podłogę. Płytki podłogowe z terakoty występują w wielu wariantach kolorystycznych.

Gres

Gres nadaje się do wykończenia zarówno podłóg, jak i ścian. Najczęściej stosowany jest gres porcelanowy szkliwiony, który nie tylko ładnie się prezentuje, ale i jest bardzo trwały, wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i działanie środków chemicznych. Gres w wariancie mrozoodpornym stosuje się na zewnątrz.

Fugowanie

Fugowanie to kończący etap prac z zakresu układania płytek. Spoinowanie płytek zaczynamy od wyboru odpowiedniego rodzaju fugi. W łazienkach i kuchniach zaleca się stosować zaprawy epoksydowe lub cementowo-epoksydowe, które są odporne na działanie wilgoci.

Usługi glazurnicze w Krakowie, czyli gdzie?

Z profesjonalnych usług glazurnicznych można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Nowa Huta, Podgórze, Krowodrza, Prądnik Czerwony, Mistrzejowice, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Stare Miasto, Prądnik Biały, Bronowice, Grzegórzki, Podgórze Duchackie, Bieżanów-Prokocim, Wzgórza Krzesławickie, Swoszowice, Zwierzyniec, Czyżyny, Bieńczyce, Dębniki, Czyżyny. 

 

krakowskie FIRMY OFERUJĄCE usługi glazurnicze: