Cennik montażu okien w sosnowcu 2023

Montaż okien to czynność złożona. Wymaga przygotowania otworu okiennego, zamocowania w nim ościeżnicy, montażu skrzydeł oraz odpowiedniego zabezpieczenia i uszczelnienia przestrzeni między murem a ościeżem. Warto wstawianie lub wymianę okien powierzyć profesjonalistom – od jakości wykonanej pracy zależą bowiem nie tylko nasz komfort i wygląd pomieszczenia, ale również wysokość opłat za ogrzewanie.

Koszt montażu okien w Sosnowcu – sprawdź ceny 2023

Koszt fachowego montażu okien jest bardzo zróżnicowany, to jednak wydatek, który warto ponieść. Za montaż okien plastikowych i drewnianych zapłacimy tyle samo – od 32 do 100 zł/mb. Droższy jest montaż świetlików oraz okien dachowych – te usługi wyniosą nas od 140 do 450 zł/mb. Profesjonaliści zadbają również o właściwą obróbkę otworów okiennych (40-60 zł/mb), wymienią klamki i szyldy okienne (28-40 zł/mb). Wykonają również za nas demontaż ościeżnic okiennych (50-120 zł/szt.) czy okien (50-120 zł/szt.).

CennikCena odCena doZa
Demontaż ościeżnic okiennych73207szt
Montaż okien zespolonych62181mb
Montaż świetlików274725mb
Montaż ościeżnic okiennych129222szt
Montaż okien dachowych255753mb
Obróbka otworów okiennych65118mb
Montaż okien wewnętrznych62177mb
Wymiana klamek i szyldów okiennych5153szt
Demontaż okien36181mb
Montaż okien plastikowych57185mb
Montaż okien drewnianych64203mb
Montaż okien balkonowych46181mb

Wybierz interesujące Cię miasto:

Dopasowanie ościeża do otworu okiennego

Podczas montażu okien bardzo ważne jest dopasowanie ościeża do otworu okiennego. Warto ułatwić sobie to zadanie, decydując się na ościeżnicę regulowaną (w przeciwieństwie do ościeżnicy stałej jej szerokość możemy zmieniać). Precyzyjny montaż zapewni dokładne wykonanie każdego etapu pracy, w szczególności pomiaru i wypoziomowania okna. Pamiętajmy o tym, że na dopasowanie ościeża pozwala także uszczelnienie otworu pianką montażową.

Montaż okien a izolacja termiczna

Sposobem na maksymalną izolację termiczną jest tzw. ciepły montaż okien (zamocowanie ościeży w warstwie izolacyjnej). Szczególnie dobre efekty daje on, jeśli zdecydujemy się na energooszczędne szyby. Inną technika pozwalającą obniżyć rachunki za prąd jest warstwowy montaż okien polegający na zastosowaniu aż trzech warstw izolacji termicznej.

Montaż okien w Sosnowcu, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące montażu okien w Sosnowcu wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Ostra Górka, Stare Maczki, Porąbka, Dębowa Góra, Radocha, Rudna, Sielec, Dańdówka, Jęzor, Maczki, Śródmieście, Milowice, Zagórze, Środula, Stary Sosnowiec, Kazimierz Górniczy, Modrzejów, Walcownia, Ostrowy Górnicze, Cieśle, Klimontów, Pogoń, Niwka.

sosnowieckie FIRMY OFERUJĄCE MONTAŻ OKIEN: