Cennik montażu okien w krakowie 2023

Sposobem na zapewnienie lepszego komfortu cieplnego w naszym domu jest wymiana okien. Energooszczędne rozwiązanie z zakresu stolarki okiennej w dzisiejszych czasach to podstawa. Niestety, nawet najlepszej jakości okna nic nie dadzą, jeśli zostaną źle zamontowane, dlatego zadanie montażu okien najlepiej powierzyć fachowcom. Niniejsza baza remontowo-wykończeniowa umożliwia znalezienie najlepszej firmy działającej na terenie Krakowa nie tylko w ścisłym centrum miasta (Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Nowa Huta, Podgórze), ale i na obrzeżach (Dębniki, Swoszowice, Bieżanów-Prokocim, Zwierzyniec, Wzgórza Krzesławickie).

Montaż okien w Krakowie – cennik – sprawdź ceny 2023

Kilkadziesiąt lat temu najpopularniejszym rozwiązaniem stolarki okiennej były okna zespolone z podwójną szybą i drewnianą ramą. Czasy te jednak bezpowrotnie minęły, a to dlatego, że taki rodzaj okien nie zapewniał optymalnej izolacji termicznej. Nowe, szczelne okna stały się pewnym standardem nie tylko w blokach, ale i domach jednorodzinnych. Ceny montażu i wymiany okien w Krakowie są zróżnicowane Warto dodać, że ceny najczęściej podawane są w przeliczeniu na mb (metr bieżący). Montaż okien plastikowych i drewnianych to wydatek rzędu 32-100 zł/mb. Więcej zapłacimy, decydując się na montaż okien dachowych – 140-450 zł/mb. Pełny cennik umieszczony został poniżej.

CennikCena odCena doZa
Montaż okien drewnianych47132mb
Montaż okien wewnętrznych48135mb
Wymiana klamek i szyldów okiennych4251szt
Obróbka otworów okiennych7176mb
Montaż świetlików192571mb
Montaż okien balkonowych47165mb
Montaż ościeżnic okiennych110184szt
Montaż okien plastikowych50135mb
Montaż okien dachowych212575mb
Montaż okien zespolonych51133mb
Demontaż ościeżnic okiennych68183szt
Demontaż okien36165mb

Wybierz interesujące Cię miasto:

Ciepły montaż okna

Ciepły montaż okna to nic innego jak montaż warstwowy okien. Polega on na trwałym uszczelnieniu tym miejsc, w których ma zostać umieszczone okno. W tym celu stosuje się nie tylko piankę montażową, ale i dodatkowe materiały termoizolacyjne w postaci taśm uszczelniających.

Jakie okno wybrać?

W domach jednorodzinnych najczęściej mamy do czynienia z trzema rodzajami okien – okna tradycyjne, okna balkonowe i połaciowe. Okna tradycyjne wewnętrzne (32-100 zł/mb) są sprzedawane w trzech kombinacjach – jako okna rozwieralne, uchylne i rozwieralno-uchylne. Okna dachowe, czyli inaczej połaciowe mogą być obrotowe lub uchylno-obrotowe. W przypadku okien obrotowych ważne jest nie tylko wybór właściwego sposobu otwierania, ale i miejsce umieszczenia klamki. Okna balkonowe mają podobną budowę do okien tradycyjnych. Mogą być rozwieralno-uchylne, składane lub przesuwane. Niezależnie, na jakiś sposób otwierania okna się zdecydujemy, zawsze należy pamiętać o właściwym wypoziomowaniu okna.

Montaż okien w Krakowie, czyli gdzie?

Z profesjonalnego montażu okien można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Stare Miasto, Grzegórzki, Podgórze, Czyżyny, Bieńczyce, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta, Bieżanów-Prokocim, Podgórze Duchackie, Swoszowice, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Czyżyny, Krowodrza.

krakowskie FIRMY OFERUJĄCE MONTAŻ OKIEN: