Cennik montażu okien w krakowie 2024

Sposobem na zapewnienie lepszego komfortu cieplnego w naszym domu jest wymiana okien. Energooszczędne rozwiązanie z zakresu stolarki okiennej w dzisiejszych czasach to podstawa. Niestety, nawet najlepszej jakości okna nic nie dadzą, jeśli zostaną źle zamontowane, dlatego zadanie montażu okien najlepiej powierzyć fachowcom. Niniejsza baza remontowo-wykończeniowa umożliwia znalezienie najlepszej firmy działającej na terenie Krakowa nie tylko w ścisłym centrum miasta (Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Nowa Huta, Podgórze), ale i na obrzeżach (Dębniki, Swoszowice, Bieżanów-Prokocim, Zwierzyniec, Wzgórza Krzesławickie).

Montaż okien w Krakowie – cennik – sprawdź ceny 2024

Kilkadziesiąt lat temu najpopularniejszym rozwiązaniem stolarki okiennej były okna zespolone z podwójną szybą i drewnianą ramą. Czasy te jednak bezpowrotnie minęły, a to dlatego, że taki rodzaj okien nie zapewniał optymalnej izolacji termicznej. Nowe, szczelne okna stały się pewnym standardem nie tylko w blokach, ale i domach jednorodzinnych. Ceny montażu i wymiany okien w Krakowie są zróżnicowane Warto dodać, że ceny najczęściej podawane są w przeliczeniu na mb (metr bieżący). Montaż okien plastikowych i drewnianych to wydatek rzędu 32-100 zł/mb. Więcej zapłacimy, decydując się na montaż okien dachowych – 140-450 zł/mb. Pełny cennik umieszczony został poniżej.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Montaż okien drewnianych94264mb
Montaż okien wewnętrznych96270mb
Wymiana klamek i szyldów okiennych84102szt
Obróbka otworów okiennych142152mb
Montaż świetlików3841142mb
Montaż okien balkonowych94330mb
Montaż ościeżnic okiennych220368szt
Montaż okien plastikowych100270mb
Montaż okien dachowych4241150mb
Montaż okien zespolonych102266mb
Demontaż ościeżnic okiennych136366szt
Demontaż okien72330mb

Wybierz interesujące Cię miasto:

Ciepły montaż okna

Ciepły montaż okna to nic innego jak montaż warstwowy okien. Polega on na trwałym uszczelnieniu tym miejsc, w których ma zostać umieszczone okno. W tym celu stosuje się nie tylko piankę montażową, ale i dodatkowe materiały termoizolacyjne w postaci taśm uszczelniających.

Jakie okno wybrać?

W domach jednorodzinnych najczęściej mamy do czynienia z trzema rodzajami okien – okna tradycyjne, okna balkonowe i połaciowe. Okna tradycyjne wewnętrzne (32-100 zł/mb) są sprzedawane w trzech kombinacjach – jako okna rozwieralne, uchylne i rozwieralno-uchylne. Okna dachowe, czyli inaczej połaciowe mogą być obrotowe lub uchylno-obrotowe. W przypadku okien obrotowych ważne jest nie tylko wybór właściwego sposobu otwierania, ale i miejsce umieszczenia klamki. Okna balkonowe mają podobną budowę do okien tradycyjnych. Mogą być rozwieralno-uchylne, składane lub przesuwane. Niezależnie, na jakiś sposób otwierania okna się zdecydujemy, zawsze należy pamiętać o właściwym wypoziomowaniu okna.

Montaż okien w Krakowie, czyli gdzie?

Z profesjonalnego montażu okien można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Stare Miasto, Grzegórzki, Podgórze, Czyżyny, Bieńczyce, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta, Bieżanów-Prokocim, Podgórze Duchackie, Swoszowice, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Czyżyny, Krowodrza.

krakowskie FIRMY OFERUJĄCE MONTAŻ OKIEN: