Cennik montażu okien w Warszawie 2024

Montaż okien w Warszawie i okolicach może przebiec sprawnie z pomocą profesjonalnych ekip remontowo-budowlanych świadczących usługi wykończeniowe w tym demontaż starych i wstawianie nowych okien nie tylko w największych dzielnicach Warszawy, takich jak: Wawer, Mokotów, Białołęka, Wilanów, Ursynów, ale i tych mniejszych: Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wesoła, Rembertów, Ursus czy Bemowo.

Cennik montażu okien w Warszawie i okolicach – sprawdź ceny 2024

Ceny montażu stolarki okiennej uzależnione są od wielu czynników m.in. wielkości i rodzaju okna, metody montażu, rodzaju mury i jego konstrukcji. Za metr bieżący montażu okien plastikowych, drewnianych oraz wewnętrznych zapłacimy od 32 zł do 100 zł. Z wydatkiem rzędu 140-450 zł musimy się liczyć, decydując się na montaż okien dachowych. Za wymianę klamek i szyldów okiennych zapłacimy ok. 40 zł za sztukę. Jednak taka usługa może zostać wykonana już za 28 zł. Z montażem okien wiąże się również montaż ośnieżyć okiennych. Ceny tej usługi wahają się od 100 do 120 zł za metr bieżący.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Wymiana klamek i szyldów okiennych82110szt
Montaż okien zespolonych104270mb
Demontaż okien72292mb
Montaż okien dachowych4681154mb
Montaż okien balkonowych100270mb
Obróbka otworów okiennych110186mb
Montaż okien wewnętrznych80312mb
Montaż świetlików3701184mb
Montaż okien plastikowych84280mb
Demontaż ościeżnic okiennych114306szt
Montaż okien drewnianych72296mb
Montaż ościeżnic okiennych210318szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Ciepły montaż okien

Ciepły montaż okien w ostatnim czasie stało się bardzo popularny. A to za sprawą tego, że ten typ montażu pozwala świetnie udoskonalić parametry izolacyjne styku okna  z murem. Ciepły montaż polega na dodawaniu dwóch warstw izolacyjnych: zewnętrznej i wewnętrznej. Od wewnątrz jest to warstwa paroszczelna, z kolei od zewnątrz – paroprzepuszczalna. Z tego powodu ciepły montaż okien wykonywany jest wyłącznie w murze dwu lub trzywarstwowym. Najlepsze efekty przynosi wykorzystanie w tym celu wysokiej jakości pianek montażowych (pianki poliuretanowe). Do ciepłego montażu należy zatrudnić fachową ekipę, gdyż jest to czynność wymagająca niebywałej precyzji, umiejętności i wiedzy. Błędy podczas montażu mogą skutkować zagrzybieniem okna, brakiem dobrej izolacji termicznej czy szybszym zniszczeniem muru.

Montaż okien plastikowych

Okna PCV to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów okien do domów, mieszkań, biur i innych obiektów użyteczności publicznej. Poprawny montaż takiego okna jest możliwy wyłącznie wtedy, kiedy jest ono odpowiednio mniejsze od ościeża, najczęściej jest to 2-3 cm. Dla zachowania tej odległości bardzo ważne jest dokładnie wymierzenie ośnieża, dzięki czemu nasze okna będzie trwałe i szczelne. Najczęściej wyróżnia się trzy rodzaje ościeżnic: stałą, regulowaną i bezprzylgową. Ościeżnica stała to najprostszy model ościeżnicy, który sprawdza się przy standardowej grubości muru – 6-10 cm. Przy nietypowych wymiarach najlepiej sprawdzi się ościeżnica regulowana. Ościeżnica bezprzylgowa jest propozycją dla osób ceniących niestandardowe rozwiązania. Najczęściej jednak znajduje zastosowanie przy montażu bezprzylgowych skrzydeł drzwiowych.

Montaż okien w Warszawie

Z profesjonalnych usług montażu okien możemy skorzystać na terenie całej Warszawy w następujących dzielnicach: Rembertów, Śródmieście, Wesoła, Śródmieście, Ochota, Praga Północ, Targówek, Ursynów, Białołęka, Wawer, Wola, Żoliborz, Mokotów, Praga Południe, Wilanów, Bemowo, Ursus, Bielany.

WARSZAWSKIE FIRMY OFERUJĄCE MONTAŻ OKIEN: